תיעוד מקרוב של "חתונת השנאה"

סרטון חדש מהחתונה שבה רקדו אורחים כשהם מנופפים בנשק, מציתים ודוקרים את תמונת הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בדומא, מציג תמונות מפורטות של החגיגה החולנית. כ-30 יזומנו לחקירה, הרמטכ"ל הורה לבדוק מעורבות של חיילים

בשבוע הבא מתכוונים חוקרי מחוז ש"י במשטרה לזמן קרוב ל-30 חשודים מבין המשתתפים בחתונה שזכתה לכינוי "חתונת השנאה". בתוך כך פורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית תיעוד חדש שמספק הצצה מפורטת מקרוב לחגיגה המעוותת שבה לקחו חלק כמה עשרות קיצונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראים החוגגים - בהם גם קטינים בני פחות מ-14 - מניפים סכינים, כלי נשק ומה שנראה כמו בקבוקי תבערה. אחד מהם אף מצית את תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה, שנרצח יחד עם שני הוריו לאחר שבקבוק תבערה הושלך לתוך ביתם בכפר דומא. בין הדמויות המוכרות שנצפו בחתונה גם בנצי גופשטיין שעומד בראש ארגון להב"ה.

הצתת תמונתו של עלי דוואבשה

רוקדים עם נשקים בחתונה

תיעוד החתונה הגיע לידי מערכת הביטחון כבר לפני כשבועיים, אך החקירה עלתה מדרגה אתמול לאחר שהפרקליטות אישרה למשטרה לחקור גם חשד להסתה לאלימות. כל מי שתועד כשהוא מחזיק את תמונת דוואבשה או כלי נשק ייחקר בחשד להסתה לאלימות וחלקם אף בהחזקת נשק ללא רישיון.

כמו כן ייחקרו אורחים נוספים בחתונה, חלקם מוכרים למערכת הביטחון, בחשד שהפרו צווי הרחקה, מעצרי בית או צווי הגבלה ליליים וכן בחשד שנאסר עליהם להיפגש עם נוכחים אחרים באירוע, המזוהים כחברים בהתארגנות לא חוקית.

הערב הגיעה חקירת התיעוד גם לצה"ל, לאחר שהרמטכ"ל איזנקוט הורה למשטרה הצבאית החוקרת לבדוק את מקור כלי הנשק שנצפו בסרטון וכן לבדוק האם בין המשתתפים גם חיילים בצה"ל.

בריאיון למהדורה המרכזית התייחס שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לסרטון. "מדובר בכמה עשרות אנשים שרוצים להפיל את מדינת ישראל", אמר. "זו לא ציונות דתית כי זו לא ציונות, זה פוסט ציונות. עלינו להפעיל את כל כלי החקירה הקיימים כדי למנוע את הדומא הבא".