ינון מגל נחקר בחשד להטרדה מינית‎

חבר הכנסת לשעבר, שפרש לפני כחודש מהחיים הפוליטיים, נחקר באזהרה במשך כמה שעות במשרדי היחידה המרכזית לחקירות הונאה בחשד שהטריד מינית מספר נשים. זאת, לאחר שנאספו עדויות של נשים שטענו כי הוטרדו על ידו

מגל. נחקר באזהרה (פלאש 90)

ינון מגל הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים לפני כחודש, אך הצעד שנקט לא מונע מהמשטרה להפוך את הבדיקה בעניינו לחקירה פלילית: היום (חמישי) נחקר מגל במשך כמה שעות במשרדי היחידה המרכזית לחקירות הונאה בחשד שהטריד מינית כמה נשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירתו של חבר הכנסת לשעבר מהבית היהודי התאפשרה בתום גביית עדויות מנשים ובהן לפחות אחת שהעידה שהוא הטריד אותה אישית.

עורכי הדין עודד גזית וגליה כהן מסרו מטעמו של מגל כי הוא אכן זומן למשטרה: "הוא שמח כי התאפשר לו להתייחס סוף סוף לפרסומים השונים בעניינו, והוא בטוח שלאחר שהמשטרה תסיים את עבודתה בקרוב יסתבר כי לא עבר כל עבירה".

במהדורה המרכזית התייחס יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, לחקירה המתנהלת נגד מגל שעד לא מזמן כיהן כחבר כנסת מטעם מפלגתו. "ינון הוא חבר טוב כבר משנות ה-90' מימי סיירת מטכ"ל, וגם ברגע כזה אני לא נוטש חבר", אמר בנט. "הוא הציב רף מוסרי וסטנדרט חדש שלא היה קודם. הוא לקח אחריות על המעשים. אני רוצה לקוות שמשטרה תחקור כמה שיותר מהר. הוא הציב רף אצילי וראוי ממה שהתרחש במקרים קודמים".  

רוטנר. חשפה את הפרשה (החינוכית)

מגל הודיע על פרישה לפני כחודש, טען שהוא משוכנע שאין במעשיו היבט פלילי והסביר כי הוא "מבין שיש שנפגעו מהתנהלותו בעבר". האישה הראשונה לצאת נגד מגל באופן פומבי הייתה עיתונאית "וואלה!" רחלי רוטנר, שעבדה תחת מגל בעת ששימש העורך הראשי של האתר. אחריה טענו שלוש נשים נוספות כי הוטרדו מינית בידי מגל. בסך הכל טענו נגדו ארבע נשים כי הטריד אותן מינית.

לפוסט הגיבה עובדת נוספת, א', שציינה שמגל חפן לה את הישבן. לאחר מכן הבהירה ברשתות החברתיות כי מגל נגע בה בניגוד לרצונה יותר מפעם אחת ושאל אותה האם היא תרצה להצטרף אליו לתא השירותים - וכל זאת בזמן שעבדה תחתיו באתר "וואלה!".