לא מוותרת: המתלוננת נגד ריטמן דורשת הבהרות מהיועמ"ש

פרסום ראשון: קצינת המשטרה שהתלוננה כי ניצב רוני ריטמן הטריד אותה מינית, טוענת שקיבלה התייחסות לא מפורטת בנוגע להחלטה לסגור את התיק נגד ראש להב 433. בפנייה לוינשטיין היא דורשת לקבל לידיה את חומר החקירה המלא, כדי שתוכל לשקול המשך צעדים משפטיים

ריטמן. "בדיקה חלקית" (חדשות 2)

גם אחרי החלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגד ניצב רוני ריטמן, הקצינה שהתלוננה על הטרדה מינית מצד ראש להב 433 לא מוותרת. במכתב ששלחה לוינשטיין, באמצעות עורכות דינה אפרת נחמני בר ותהילה חדד, קובלת המתלוננת על כך שהוחלט לסגור את התיק, על אף שישנה אישה נוספת שטוענת כי הוטרדה על ידי ריטמן, אך חוששת להעיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת המתלוננת, הבדיקה שבוצעה בפרשה הייתה חלקית בלבד והיא דורשת לקבל הסבר כתוב ומנומק בנוגע להחלטה ולנסיבות שבהן התקבלה, וכן לקבל לידיה את מלוא חומרי החקירה - כדי שתוכל לבחון את ההחלטה ולשקול נקיטת צעדים משפטיים.

עו"ד אפרת נחמני בר (יח"צ)

מוקדם יותר היום הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי החליט לסגור את תיק החקירה נגד ראש להב 433 ניצב רוני ריטמן, שנחשד בעבירות של הטרדה מינית בעקבות תלונה שהגישה נגדו קצינת המשטרה. כעת נתונה ההחלטה על עתידו המקצועי של ניצב ריטמן בידי מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך.

ההחלטה לסגור את התיק התקבלה בין היתר בשל הזמן הרב שחלף מאז המעשים המיוחסים לריטמן, בשל העובדה שמדובר בעבירות לכאורה שמדורגות ברף התחתון של עבירות המין, ולנוכח העובדה שהתלונה הוגשה רק כעת - בעיתוי חשוד שבו הקצינה המתלוננת וראש חטיבת המודיעין שתמך בה ניהלו מאבק מכוער שכלל חילופי האשמות עם ריטמן.

עם זאת חשוב לציין כי החלטת וינשטיין אינה מנקה את ריטמן מהחשדות שהועלו נגדו. בסיכום חקירת מח"ש נקבע שממצאי החקירה מבססים לכאורה את התלונה של הקצינה. במכתב שיעביר וינשטיין למפכ"ל הוא צפוי לומר לו שבנסיבות אלו יידרש אלשיך לקבל החלטה על עתידו המקצועי של ריטמן. בשל כך ההערכה היא כי ניצב ריטמן לא יוכל לשוב לתפקידו ועל אלשיך יהיה להחליט האם להשאירו בשורות המשטרה.

פרקליטיו של ניצב ריטמן, עורכי הדין איל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון מסרו בתגובה לסגירת התיק: "אנו שמחים ומברכים על החלטת היועמ"ש. למן הרגע הראשון הכחיש ניצב ריטמן לחלוטין את המיוחס לו וטען שכל החשדות שהוטחו בו אינם מאופינו ואינם ממנהגו, אלא שמדובר בקנוניה שנרקמה כנגדו. ההחלטה היום היא הוכחה כי האמת סופה לצוף לפני השטח. ניצב ריטמן מצפה כעת לשובו לתפקידו בהקדם. אנו משוכנעים שאין מקום לנקיטת הליך פיקודי כלשהו כנגד ניצב ריטמן שכל מדובר בבדלי עדויות חסרות ערך ומשקל משולבות בקטעי רכילות ודמיון. המניע של המעלילים, כפי שהוכח, היה ניסיון למלט עצמם מאימת הדין. לפיכך, אחת היה דינו של תיק זה - להיסגר".