נסגר התיק נגד ניצב רוני ריטמן

היועמ"ש החליט לסגור את תיק החקירה נגד ראש להב 433 בחשד להטרדה מינית של קצינה בגלל העובדה שהעברות הוגדרו ברף התחתון של עברות המין, הזמן שחלף מאז המעשים ועיתוי הגשה התלונה. כעת יידרש המפכ"ל להחליט לגבי עתידו של הניצב

התיק נסגר. ניצב ריטמן (חטיבת דובר המשטרה)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לסגור את תיק החקירה נגד ראש להב 433 ניצב רוני ריטמן, שנחשד בעבירות של הטרדה מינית בעקבות תלונה שהגישה נגדו קצינת משטרה. כעת נתונה ההחלטה על עתידו המקצועי של ניצב ריטמן בידי מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה לסגור את התיק התקבלה בין היתר בשל הזמן הרב שחלף מאז המעשים המיוחסים לריטמן (חמש שנים), בשל העובדה שמדובר בעבירות לכאורה שמדורגות ברף התחתון של עבירות המין, ולנוכח העובדה שהתלונה הוגשה רק כעת - בעיתוי חשוד שבו הקצינה המתלוננת וראש חטיבת המודיעין שתמך בה ניהלו מאבק מכוער שכלל חילופי האשמות עם ריטמן.

החליט לסגור את התיק. וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

המפכ"ל אלשיך קיבל לידיו הערב את ממצאי החקירה, וולאחר מכן שוחח עם ריטמן. השניים סיכמו כי ריטמן ימשיך את חופשתו עד ליום שלישי, כך שתתאפשר בחינת הממצאים ומשמעויותיהם לצורך גיבוש החלטה בעניינו.

עם זאת חשוב לציין כי החלטת וינשטיין אינה מנקה את ריטמן מהחשדות שהועלו נגדו. בסיכום חקירת מח"ש נקבע שממצאי החקירה מבססים לכאורה את התלונה של הקצינה. במכתב שיעביר וינשטיין למפכ"ל הוא צפוי לומר לו שבנסיבות אלו יידרש אלשיך לקבל החלטה על עתידו המקצועי של ריטמן. בשל כך ההערכה היא כי ניצב ריטמן לא יוכל לשוב לתפקידו ועל אלשיך יהיה להחליט האם להשאירו בשורות המשטרה.

פרקליטיו של ניצב ריטמן, עורכי הדין איל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון מסרו בתגובה: "אנו שמחים ומברכים על החלטת היועמ"ש. למן הרגע הראשון הכחיש ניצב ריטמן לחלוטין את המיוחס לו וטען שכל החשדות שהוטחו בו אינם מאופינו ואינם ממנהגו, אלא שמדובר בקנוניה שנרקמה כנגדו. ההחלטה היום היא הוכחה כי האמת סופה לצוף לפני השטח. ניצב ריטמן מצפה כעת לשובו לתפקידו בהקדם. אנו משוכנעים שאין מקום לנקיטת הליך פיקודי כלשהו כנגד ניצב ריטמן שכל מדובר בבדלי עדויות חסרות ערך ומשקל משולבות בקטעי רכילות ודמיון. המניע של המעלילים, כפי שהוכח, היה ניסיון למלט עצמם מאימת הדין. לפיכך, אחת היה דינו של תיק זה - להיסגר".

המתלוננת: "שופכים את דמי"

בסוף השבוע הגיבה לראשונה קצינת המשטרה שהתלוננה על הטרדה מינית מצדו של ריטמן לסערה שעוררה הפרשה במשטרה. באמצעות באת כוחה עו"ד אפרת נחמני בר היא אמרה לחדשות 2 Online: "שופכים את דמי, מתנהל נגדי מסע שקרים, של אדם כוחני, עבריין, שמנסה להרוס אותי ולהכפיש את שמי".

המתלוננת התייחסה גם לפרסומים על יחסיה עם המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו והבהירה: "מדובר בהיכרות מרובת שנים ובחברות מקצועית וביחסי אמון שלא נלווה לה שום גוון פסול". לדבריה, היא פנתה לעורכת הדין נחמני בר בימים האחרונים, לאחר שהסתבר לה שניצב ריטמן פנה לגורמים מקצועיים ולמשרד יחסי ציבור כדי להכפיש את שמה ולהרוס את תדמיתה.

המתלוננת הכחישה גם את הפרסומים שלפיהם סחטה כביכול את דנינו וקצינים נוספים. פרקליטתה מוסיפה: "יש סתירה פנימית בטענה שמצד אחד יש לה מידע מפליל כנגד קצינים אחרים ומצד שני היא בחרה להתלונן 'תלונת שווא' רק כנגד ריטמן. בסופו של דבר יש שאלה רלוונטית אחת - האם ראש להב 433 נהג להטריד מינית קצינה והתנכל לה אחרי שלא נענתה לו?".