עכשיו מתברר: פרקליט משפחת נתניהו נפגש עם היועמ"ש

עו"ד יעקב וינרוט ביקש להיפגש עם וינשטיין על מנת לשכנע אותו לסגור את התיק נגד שרה נתניהו ונענה לכאורה בשלילה. בריאיון לגלצ חשף וינרוט: "נפגשתי עם היועץ המשפטי לממשלה לפני שבועיים וחצי". משרד המשפטים: "אכן נערכה פגישה אך לא נמסרו חומרי חקירה"

האם וינשטיין שיקר? (מרים אלסטר, פלאש 90)

פרקליט משפחת נתניהו, עו"ד יעקב וינרוט, נפגש בתחילת החודש עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וניסה לשכנע אותו לסגור את התיק המתנהל נגד אשת ראש הממשלה שרה נתניהו - כך נחשף הבוקר בתכניתו של רזי ברקאי "מה בוער" בגל"צ. וינרוט והיועמ"ש נפגשו בניגוד לטענת משרד המשפטים מאמש, לפיה וינשטיין סירב לדון עם פרקליטה של נתניהו בפרטי החקירה.

רוצים לקבל פרטים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הייתה פנייה שלי ליועמ"ש ופגישה שלי עמו", סיפר וינרוט בתכנית. "מטרת הפגישה הייתה שאין מקום לחקירה הזו, משום שגם אם ניקח את כל העובדות ונניח אותם לרעת שרה נתניהו, עדיין אין מקום לעבירה כלשהי. אין שום מקום שבו ניתן לבסס עבירה".

לפי וינרוט, בפגישתו עם היועמ"ש דנו השניים באיכות הראיות נגד רעיית ראש הממשלה. הטענה הזו תמוהה, משום שמדובר בשלב חקירה שבו הסנגור לא אמור לדעת אילו ראיות ועדויות יש בידי המשטרה. וינרוט הסביר כי דן עם וינשטיין בפרטים שהתפרסמו בכלי התקשורת.

ניסה לשכנע. עו"ד וינרוט (uri lenz/POOLl/flash90)

וינשטיין הכחיש: "ביקשתי נימוקים בכתב"

אתמול פורסם במהדורה המרכזית כי וינרוט ביקש להיפגש בדחיפות עם וינשטיין, זמן קצר לפני פרסום החלטתו האם לחקור את נתניהו באזהרה במסגרת פרשת "מעונות ראש הממשלה". היועץ וינשטיין סירב לבקשה וקרא לפרקליט להעביר את התייחסויותיו בכתב. במסגרת הפנייה, עליה דיווח העיתונאי יואב יצחק, ביקש וינרוט להיפגש עם היועץ כדי לנסות לשכנע אותו בנימוקים שבגינם לא לפתוח בחקירה נגד רעיית ראש הממשלה.

היום כבר השתנתה הגרסה של משרד המשפטים. במשרד הבהירו כי אכן לפני כשלושה שבועות נפגשו וינרוט ווינשטיין לפגישה ש"עסקה בנושא אישי, הקשור לווינרוט עצמו", שבסופה העלה גם את עניינה של נתניהו. במשרד הדגישו כי "לא הועברו חומרי חקירה כלשהם לעו"ד וינרוט. המדובר בפנייה של סנגור, הדומה לפניות רבות מעין אלה, המתקבלות בלשכת היועמ"ש בנוגע לחקירות שונות".