חשד לעבירות מין ושוחד במועצה אזורית ליד י-ם

12 חשודים נעצרו ובהם בכיר במועצה, ועוד שמונה עוכבו לחקירה במסגרת חקירת פרשת שוחד, מרמה ועבירות מס. שניים מהחשודים ובהם הבכיר במועצה חשודים גם בביצוע עבירות מין

אילוסטרציה (shutterstock)

חשד לפרשת מין ושחיתות במועצה אזורית באזור ירושלים: המשטרה עצרה הבוקר (שני) 12 חשודים ועיכבה שמונה נוספים לחקירה, בהם גם בכירים במועצה, בחשד למעורבות בביצוע עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות. לשניים מהחשודים - אחד מהם בכיר במועצה - מיוחס גם חשד לביצוע עבירות מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, אחד הבכירים במועצה האזורית קידם עם אחרים את ענייניהם של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד, תוך ביצוע עבירות מרמה, רישום כוזב, עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנן הון. כמו כן, נחקר חשד כי בעל החברה הקבלנית שנעצר הבוקר מעורב בפרשות נוספות שעניינן ביצוע עבירות מרמה ועבירות נוספות.

החקירה מנוהלת על ידי המשטרה בשיתוף פעולה עם רשות ההגבלים העסקיים ורשות המסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ובליווי הפרקליטות בירושלים ובתל אביב. בשל העובדה כי מדובר, בין היתר, בחברה קבלנית הנסחרת בבורסה, מבוצע תיאום מול הרשות לניירות ערך.

הבוקר, בתום חקירה סמויה, נערכו חיפושים בבתיהם של החשודים ובמשרדיהם, לרבות במשרדי המועצה והחברה הקבלנים. השוטרים, יחד עם חוקרי המס ורשות ההגבלים העסקיים, תפסו מסמכים ומחשבים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשת חילוט.

בהתאם להתפתחות החקירה יובאו החשודים בהמשך לדיון בהארכת מעצרם.