חשד: רפאלי העלימה מס במיליונים

בדיון בתנאי שחרורה של הדוגמנית חשפה רשות המסים את החשדות החמורים נגדה ובהם: לא דיווחה על הכנסות בחו"ל בהיקף ענק, קיבלה "הנחות סלב" ביותר ממיליון שקל והתגוררה בדירות יוקרה, כשמישהו אחר משלם שכירות

החשד: העלימה מס במיליוני שקלים (פלאש 90, Marc Israel Sellem)

דוגמנית העל העלימה הכנסות במיליונים? היום (חמישי) הותר לפרסום כי בר רפאלי היא הדוגמנית המפורסמת שנחקרה ברשות המסים בחשד לעבירות מס בהיקף של מיליונים. היא נחקרה הבוקר פעם נוספת - ולאחר מכן קבע בית משפט השלום בתל אביב כי היא תשוחרר בערבות של 250 אלף שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בדיון בבית המשפט הגיעו עורכי דינה של רפאלי להסכמה עם המשטרה לפיה היא תציג ערבות בנקאית על סך רבע מיליון שקלים וערבות צד ג' על סך חצי מיליון שקלים. הם כפרו בחשדות וטענו כי מדובר בסוגיה אזרחית. לא נאסר על רפאלי לצאת מהארץ, אבל נקבע שכל יציאה שלה תאושר על ידי פקיד השומה במשך 180 יום.

בית משפט הורה על מעצרן ושחרורן בתנאים מגבילים של רפאלי ואמה ציפי, החשודות בשורת עברות מס, שאותן חשפה רשות המסים במהלך הדיון. הדוגמנית ואמה חשודות כי לא דיווחו על מלוא הכנסותיהן וביחד הציגו תמונה כוזבת לפקיד השומה כפר סבא, תוך שהן מסתירות פרטים מהותיים להכרעה בדבר התושבות של בר כתושבת ישראל ומיסוי הכנסותיה בחו"ל הנאמדות בעשרות מיליוני שקלים.

תמונה כוזבת לפקידי מס הכנסה? רפאלי (רויטרס)

בנוסף, נחשדות רפאלי ואמה ציפי בקבלת "הטבות סלב" בגין מגורים, שימוש ברכבים ועוד הנחות בשווי של למעלה ממיליון שקלים שלא דווחו כהכנסה על ידי החשודות.

בבקשת המעצר הובהר כי לשאלת התושבות של רפאלי יש השלכות לנושא המיסוי על הכנסותיה, כשמדובר על הכנסות בסכומים מצטברים של עשרות מיליוני שקלים שלא דווחו לרשות המסים בישראל ומקורן בהכנסות עבודה של הדוגמנית בחו"ל. 

עוד נכתב כי רפאלי התגוררה במגדלי YOO בתל אביב בדירה שכורה, אלא שחוזה שכר הדירה נחתם מול אחיה על מנת שלא לקשור אותה לישראל. לאחר שהסתיים חוזה השכירות במגדלי YOO, עברה רפאלי להתגורר במגדלי W למשך 3 שנים, כשחוזה זה נחתם מול אמה, חרף העובדה שמי שהתגוררה בבניין הייתה בר רפאלי עצמה.

התגוררה במגדל או לא? (רויטרס)

קיבלה רכב יוקרתי תמורת פרסום ויחסי ציבור

למרות שבין 2009-2012 עלה כי היו לרפאלי דירות לשימושה בישראל, כשהיא נשאלה על כך על ידי פקיד השומה השיב בשמה המייצג שלה, כי "כבר נמסר בעבר, כי בר לא שכרה דירת מגורים בישראל בשנים הרלוונטיות".

 על פי החשד, מי שעמדה בקשר מול המייצגים ומי שמסרה את התשובות הכוזבות הייתה בעיקר אמה של רפאלי. מהחקירה הסמויה עלה כי בר קיבלה לשימושה תמורת פרסום ויחסי ציבור רכב יוקרתי מסוג ריינג'רובר.

בסיום חוזה זה, היא קיבלה רכב מסוג לקסוס, שגם לגביו החשד כי הוא נשאר רשום על שם היבואן כרכב הדגמה, כאשר בפועל הוא שימש את החשודה תמורת פרסום. על פי החשד, טשטוש העובדות הללו והרחקת הנכסים הללו מהחשודה נועדו על מנת לייצר מצג שווא לפיו לרפאלי אין זיקות לישראל וכן להימנע מרישום הכנסות עבור עסקאות אלו.

הנחות סלב במיליון שקלים

אתמול נפתחה חקירה גלויה נגד דוגמנית העל, אמה ומעורבים נוספים, שכללה חיפושים בבתיהן - וכן חקירות של מעורבים נוספים. בחקירה שנערכה בחברות הרכבים עלה כי נחתם חוזה, לפיו החברה תעניק לרפאלי רכב צמוד לרבות הוצאות אחזקה, תיקונים, דלק ומנגד החשודה מתחייבת לפרסם את הרכב, להצטלם עמו.

בחקירתה של עובדת בכירה בחברה שמכרה את פרויקט YOO אמרה אותה עובדת כי הדירה הושכרה לבר רפאלי בלבד, וכי הייתה התחייבות של המשפחה שיהיו פרסום ו"הדלפות" למדורי רכילות. כמו כן, החברה שילמה לרפאלי כמעט 200 אלף שקלים בנוסף על שכר הדירה - זאת על מנת לאפשר את מגוריה במקום, הואיל והחברה רצתה למתג את הבניין.

מנהל האחזקה של הבניין העיד ומסר כי מי שהתגוררה בבניין הייתה רפאלי בעצמה. בחקירתה אישרה רפאלי כי היא זו שהתגוררה בדירה. רואה החשבון של רפאלי נשאל אודות ההטבה הזו והשיב כי לא ידע מעולם שמישהו שילם עבורה את שכר הדירה ואילו היה יודע היה עליו לשקול ולבחון האם אין מקום לחייב אותה בהכנסה.

בחוזים אף נרשם כי הצדדים מתחייבים לשמור על חוזה זה בסוד, ואם רפאלי תידרש לשלם מס בגין ההטבה, המס יחול עליה. שווי ההטבה של רכבים אלה מוערך בתקופה המדוברת במאות אלפי שקלים.

בנוסף, נגבו עדויות נוספות לגבי הטבות והנחות סלב שהחשודה קיבלה. במסגרת החקירה, מסר המעצב שעיצב את דירתה של רפאלי כי העניק לה הנחה של עשרות אלפי שקלים עבור שירותיו.

נושא ההטבות עלה גם במקומות אחרים - כך למשל דירה שרכשה האם, ציפי רפאלי - וקיבלה הנחת סלב של כחצי מיליון שקל, בתמורה לכך שיירשם שבר רכשה את הדירה בפרויקט. על פי החשד, כל ההטבות והנחות הסלב שהחשודות קיבלו ומסתכמות בשווי העולה על למעלה ממיליון שקלים מההטבות שנבדקו עד כה בלבד, לא דווחו כהכנסה על ידי החשודות.