"פיגוע המספריים": מסתמן - השוטר לא יואשם

פרסום ראשון: חקירתו של השוטר שירה בנערה המחבלת בפיגוע הדקירה בשוק מחנה יהודה, לא תסתיים בהעמדתו לדין. ממצאי חקירה מעלים כי ככל הנראה לא ניתן יהיה להוכיח כוונה פלילית

פרסום ראשון: בתום שלושה ימים של חקירה, מסתמן כי השוטר שירה בשתי "מחבלות המספריים" בשוק מחנה יהודה בירושלים בחודש שעבר, לא יועמד לדין. כך דווח הערב (שלישי) במהדורה המרכזית. מפעולות החקירה עולה כי ככל הנראה לא יהיה ניתן להוכיח כוונה פלילית אצל השוטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד עולה מהחקירה כי בהיעדר קול בסרטון האבטחה שהוביל לפתיחת החקירה, לא ניתן יהיה לשלול את טענת השוטר כי הוא קרא למחבלת לזרוק את המספרים שבידה ומשלא עשתה זאת - ירה לעברה. לפני כיומיים נקרא השוטר, המשרת ביחידת חבלה במשטרת ירושלים, לחקירה במחלקה לחקירות שוטרים על נסיבות הירי באירוע. החקירה, שנפתחה על-פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה ולפי המלצת פרקליט המדינה, נועדה לבדוק טענות שהועלו לפיהן השוטר ירה במחבלת לאחר שנוטרלה. לפי אותן טענות, כבר לא נשקפה מהמחבלת סכנה.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, שהעביר אתמול ביקורת על זימון השוטר לחקירה, ברך הערב את ההחלטה. ״אני מברך על ההחלטה המסתמנת לסגור את תיק החקירה כנגד חבלן המשטרה שנטרל את שתי המחבלות 'בפיגוע המספריים' בירושלים", אמר ארדן. "אני שמח שמח״ש הגיעה למסקנה הנכונה שלא ניתן לחקור את שיקול הדעת של שוטר שנדרש בשבריר של שניה להחליט כיצד לנטרל מחבלות שדוקרות אזרחים חפים מפשע. כפי שאמרתי אתמול, עלינו לגבות את כוחות הביטחון שמצילים בגופם חיים פעם אחר פעם״, הוסיף.

ביום שישי האחרון הוגש כתב אישום נגד קרובת משפחתה של המחבלת שחוסלה, שביצעה יחד עמה את הפיגוע ליד השוק. על פי כתב האישום השתיים דקרו בלב ירושלים עוברים ושבים באמצעות מספריים.