כך נראית דירה אחרי חיפוש משטרתי

לילה אחד דפקו חמישה שוטרים על דלת ביתו של גבר כבן 30 בדרום תל אביב ונכנסו פנימה במטרה לחפש סמים. לאחר שבילגנו את כל הבית הם איתרו שמונה גרמים של חשיש, עיכבו את הגבר לחקירה והשאירו את ההמולה בדירה כפי שהיא. בהמשך הוחלט לסגור את התיק נגדו. "רמיסת זכויות של חשודים ונחקרים", אמר עורך דינו

ביקור מפתיע ומבולגן: גבר בשנות ה-30 לחייו, ללא עבר פלילי, טוען כי חמישה שוטרים בילגנו את דירתו שבדרום תל אביב במטרה לחפש אחר סמים. מידע מודיעיני שנגע לסחר בסמים הגיע לידי בלשי מרחב יפתח, והשוטרים הוציאו צו בית משפט שבו התנה השופט את החיפוש בשני עדים אובייקטיבים שינכחו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגבר טוען כי מלבדו לא היה אדם נוסף בשעת הלילה המאוחרת בה הגיעו. עוד אומר הגבר כי השוטרים הגיעו כשבועיים לאחר שניתן הצו, כך שלמיטב הבנתו לא ניתן לומר שמבצע החיפוש בדירתו היה דחוף למשטרה.

השוטרים מצאו בביתו של הגבר שמונה גרמים של חשיש, עיכבו אותו לחקירה והותירו את כל הבלגאן הגדול שיצרו בדירה כפי שהוא. לפני כחודשיים הוחלט במשטרה לסגור את התיק נגדו בשל "נסיבות העניין שאינן מצדיקות המשך חקירה או העמדה לדין".

"הפכו את כל הבית"

בסרטון שצילם הגבר לאחר ששב לביתו ניתן לראות את הבלגאן הגדול שהשאירו אחריהם השוטרים בדירתו. מגירות המטבח הושלכו על הרצפה, ארונות שלמים התרוקנו מתוכנם ובגדים פוזרו בכל רחבי הבית.

"הועברה תלונה על התנהלות השוטרים"

"אחרי האירוע נשארתי עם נזק וטראומה", אמר הגבר לחדשות 2 Online. "השוטרים הפשיטו אותי, לא טרחו להסביר לי את הזכויות שלי, ועשו לי נזק עצום בדירה. זה שהם מצאו כמה גרמים לא הופך אותי לפושע. החשד היה על סחר והוא התבדה אבל נשארתי עם הנזקים".

"חקירה שהתחילה בהסתערות של חמישה שוטרים על דירה בחשד לסחר בסמים, הסתיימה עם תיק סגור מחוסר עניין לציבור, וכל זאת על החזקת גרמים בודדים של חשיש", הוסיף פרקליטו, עו"ד רן תגר. "כעורך דין פלילי אני נתקל במקרים רבים מדי של רמיסת זכויות של חשודים ונחקרים, גם ובעיקר כשמדובר באנשים נורמטיביים וללא עבר פלילי. תלונה על התנהלות השוטרים הועברה למרחב".

עו"ד רן תגר

ממרחב יפתח של משטרת תל אביב נמסר בתגובה: "התקבלה פניה בנדון מאת עורך דינו של החשוד והנושא מטופל ע"י קצינת תלונות הציבור".

לפני כחצי שנה התייחס המפכ"ל דאז, רב ניצב (בדימוס) יוחנן דנינו, ליחס המשטרה לשימוש אישי במריחואנה, ואמר כי "הגיע הזמן שמשטרת ישראל, יחד עם מדינת ישראל, תבדוק ותבחן את העמדה המסורתית".

"יותר אזרחים רוצים ודורשים להתיר שימוש בקנאביס, והמשטרה באופן מסורתי במשך השנים התנגדה", הוא הוסיף. לדבריו, ישנו גם גידול רב בבקשות להיתרים בשימוש בקנאביס רפואי, ולכן יש לבחון את הנושא מחדש.