חשד להתעללות בגן ילדים בדרום

הורים לפעוטות בגן בדרום הארץ שמעו מאחד הילדים כי אחת הגננות מכה ילד אחר, והחליטו להציב בגן מצלמות על מנת לבדוק מה מתרחש במקום. בצילומים נראות הגננות נוהגות בגסות בילדים - מקללות ומושכות אותם בחוזקה. ההקלטות הועברו למשטרה שפתחה בחקירה, הגננות הושעו

חשד להתעללות בגן הילדים: הורים לפעוטות בגן ילדים בדרום החלו לשים לב לאחרונה שילדיהם מתנהגים באופן מוזר כשהם חוזרים מהגן. לאחר בירור קצר, שמעה אחת האימהות מילד אחר כי מרביצים בגן לבנה, לכאורה, והחליטה לגייס את ההורים על מנת לבדוק את הטענות. ההורים הטמינו מכשירי הקלטה ומצלמות בגן שתיעדו את היחס שמקבלים הילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התגייסנו כמה הורים, ובהתחלה שמנו מכשירי הקלטה בגן", מספרת אחת האימהות. "שמענו דברים נוראיים. הן קיללו את הילדים ואפילו איימו על אחת הבנות שיזרקו אותה מעל הגדר". בעקבות הדברים ששמעו, החליטו ההורים להתקין גם מצלמות נסתרות בגן - והחלו לתעד את מעשי הגננות. בתיעוד נראות הגננות כשהן נוהגות בגסות בילדים במספר מקרים שונים ומושכות אותם בחוזקה.

את ההקלטות העבירו ההורים למשטרה שפתחה בחקירה והמליצה בינתיים להשעות את הגננות. הנהלת הגן השעתה שלוש גננות, את מנהלת הגן ואת הטבחית והודיעה להורים שהיא סוגרת את קבוצת הגיל המדוברת בגן - קבוצה אחת מתוך שלוש הקבוצות במתחם.

חקירת המשטרה בעניין טרם הסתיימה, אולם האם מאשימה כי היא מתנהלת בעצלתיים: "בגלל שהחלטנו להוציא את זה החוצה, ההנהלה מתנקמת בנו וסוגרת לנו את הגן". בעקבות הודעת ההנהלה, החליטו ההורים לצאת למחאה ולמנוע את כניסת כלל הילדים למתחם.

בתחילת הליך החקירה, הוצא סגל במקום לחופשה בהסכמה שבין ההנהלה להורים, והוצב במקום סגל חלופי. בנוסף, במסגרת ההליך החקירתי אף ניתן צו הרחקה על ידי גורמי החקירה.