מסתמן: ריטמן לא ישוב לתפקידו; חופשתו תוארך

חופשתו של מפקד יחידת להב 433 במשטרה ניצב רוני ריטמן תוארך עד ליום ראשון הקרוב - כך החליט המפכ"ל הנכנס, רוני אלשיך. עד סוף השבוע צפויים במח"שלגבש את המלצותיה לאחר שתסיים את פעולות החקירה עליהן הנחה היועמ"ש, כשמסתמן כי התבססה תשתית ראייתית התומכת בתלונה על הטרדה מינית - וריטמן לא יוכל לשוב לתפקיד

ריטמן. החופשה הוארכה עד יום א' (חטיבת דובר המשטרה)

פרסום ראשון: מפכ"ל המשטרה הטרי רוני אלשיך הודיע היום (רביעי) כי חופשתו של מפקד יחידת להב 433 רוני ריטמן תוארך עד ליום ראשון הקרוב. מטרת הארכת חופשתו של ריטמן היא השלמת פעולות החקירה עליהן הורה היועץ המשפטי לממשלה, לאחר שהוגשה נגד ריטמן תלונה בגין הטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד סוף השבוע הקרוב תשלים המחלקה לחקירות שוטרים את החקירה בפרשה ותגיש את המלצותיה למפכ"ל. על פי הערכות, התגבשה תשתית ראייתית התומכת בהאשמותיה של קצינת המשטרה שהתלוננה נגד ריטמן, ותאפשר הגשת כתב אישום. פירוש הדבר הוא שריטמן ככל הנראה לא יוכל לשוב ולכהן כמפקד היחידה.

במחלקה לחקירות שוטרים הוסיפו עוד כי מממצאים החקירה עולה כי ריטמן היה שיכור בעת ביצוע המעשים לכאורה. משכך, ייתכן וריטמן אינו זוכר שביצע את המעשים המדוברים ואין טעם לבצע לו בדיקת פוליגרף - וגם בדיקת הפוליגרף שביצע ריטמן באופן פרטי, בה נמצא דובר אמת, אינה רלוונטית.

אתמול נחקר ניצב ריטמן פעם נוספת במחלקה לחקירות שוטרים. במהלך החקירה עומת ריטמן פעם נוספת עם עדת ראייה, וכן השמיעו בפניו הקלטה בה נשמעה המתלוננת בשיחה בעניינו עם המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו. חוקרי מח"ש השמיעו לריטמן את ההקלטה אותה ביצעה הקצינה שהתלוננה נגדו, בזמן שנפגשה בשעתו עם המפכ"ל לשעבר. במפגש הזה סיפרה הקצינה המתלוננת לדנינו שריטמן הטריד אותה לכאורה.

בנוסף, ריטמן עומת בפעם השנייה עם אחת שוטרת שהייתה עדת ראייה למעשים נגדו. השוטרת טענה בעימות שראתה כי "הוא הלך אחרי הקצינה וניסה לחבק אותה", בעוד שבתלונה המקורית נאמר שהוא משך בזרועה וניסה לנשק אותה.

דנינו. "הנסיון לרמוז על מערכת יחסים - קש (פלאש 90)

עורך דינו של ריטמן קרא מנגד לחקור את הקשר בין דנינו לקצינה המתלוננת. "זאת שיחה מאוד מטרידה", אמר עו"ד אופיר סטרשנוב בראיון לגלי צה"ל. "לא ייתכן שמפכ"ל ייפגש כך עם קצינה זוטרה, למה מתנהלת שיחה כזאת בכלל?", הביע סטרשנוב תמיהה. "המתלוננת מסיבותיה לא רצתה שריטמן יתמנה, בהקלטה אין שום רמיזה למעשה מיני. עדותו של דנינו, שבאה לתמוך בטענה על הטרדה בצורה מאולצת, אין לה ערך".

"היה בידיי מידע, אך הוא לא אמור היה למנוע את המינוי, ריטמן הוא קצין ראוי", אמר בתגובה דנינו בריאיון לרשת ב' של קול ישראל. "מיניתי את רוני ריטמן מתוך היכרות רבת שנים", אמר המפכ"ל לשעבר. "הייתי מפקד שלו בכמה תפקידים בעבר ואני חושב שהוא קצין טוב, אני חושב שהוא היה ראוי ומתאים". בהתייחסו למידע שהיה בידיו אודות התלונה של הקצינה בחטיבת המודיעין נגד ניצב ריטמן, אמר דנינו: "המידע שהיה בפניי לא היה כזה שהיה צריך למנוע ממני את המינוי ולכן גם היה המינוי. מעבר לזה כל הניסיון לרמוז על מערכות יחסים, שלי עם מי מהמעורבים, עם המתלוננת והאחרים גם זה קשקוש".