פרקליטו של ניצב ריטמן: "לחקור הקשר בין דנינו למתלוננת"

בעקבות הפרסום כי הקצינה שהתלוננה על הטרדה מינית מצד ראש להב 433 ניצב רוני ריטמן הוקלטה בשיחה עם המפכ"ל לשעבר, קורא סנגורו של ריטמן לחקור את הקשר בינה בין דנינו ובין התנ"צ שהוביל לחקירה. "זאת שיחה מאוד מטרידה", אמר. "אין ראיות נגד ריטמן"

"לחקור הקשר בין דנינו למתלוננת" (פלאש 90)

פרשת הניצב ריטמן ממשיכה להסתעף: לאחר שאתמול פורסם בחדשות 2 כי לניצב החשוד בהטרדה מינית הוצגה הקלטת שיחה בין המתלוננת לבין המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו - הבוקר (שלישי) קורא עורך דינו של ריטמן לחקור את הקשר בין דנינו לקצינה. "זאת שיחה מאוד מטרידה", אמר הבוקר עו"ד אופיר סטרשנוב לגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא ייתכן שמפכ"ל ייפגש כך עם קצינה זוטרה, למה מתנהלת שיחה כזאת בכלל?", הביע סטרשנוב תמיהה. "המתלוננת מסיבותיה לא רצתה שריטמן יתמנה, בהקלטה אין שום רמיזה למעשה מיני. עדותו של דנינו, שבאה לתמוך בטענה על הטרדה בצורה מאולצת, אין לה ערך".

"אין ראיות נגדו". ניצב ריטמן (חטיבת דובר המשטרה)

בדבריו התייחס עו"ד סטרשנוב לתמלול השיחה שפורסם בידיעות אחרונות בין דנינו לקצינה המתלוננת, שם נכתב כי המפכ"ל לשעבר עדכן אותה בדבר החלטתו למנות את ריטמן לראש להב 433. "אין שמץ של ראיות נגד ניצב ריטמן ולא יוגש נגדו כתב אישום", הוסיף סטרשנוב. "לתנ"צ ניר (ראש חטיבת המודיעין שהעיד לטובת המתלוננת) יש דם רע מול ריטמן".

החופשה של ריטמן תוארך?

היום אמור להודיע מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לניצב ריטמן האם חופשתו תוארך או שהוא יוצא לחופשה כפויה עד לסיום החקירה נגדו. אתמול הוא נחקר בשנית במחלקה לחקירות שוטרים ועומת עם השוטרת שהייתה עדה להטרדה המינית המיוחסת לו ואף שינתה במקצת את גרסתה.

יחליט על המשך תפקידו של ריטמן. המפכ"ל אל (הדס פרוש, פלאש 90)

במהלך העימות טענה השוטרת כי ראתה את ריטמן הולך אחרי הקצינה המתלוננת ומנסה לחבק אותה מאחור, בעוד שבתלונה המקורית טענה כי משך בידה וניסה לנשק אותה בכוח. במקביל הוצא אתמול לחופשה כפויה ראש חטיבת המודיעין במשטרה, תנ"צ גיא ניר, שהוביל לפתיחת החקירה נגד ניצב ריטמן.

במהלך בדיקת ההתנהלות בחטיבת המודיעין התגלו ממצאים חמורים המצביעים על מערכת יחסים לא ראויה בין ניר לבין הקצינה שהתלוננה נגד ריטמן. במהלך החופשה הכפויה יזומן ניר לשימוע בנוגע להמשך שירותו במשטרה.