חשד: גנבו ממירים - וסיפקו ללקוחות תכנים תמורת תשלום

המשטרה עצרה שישה חשודים בהקמה וניהול של אתר אינטרנט ששידר למנויים בחו״ל תכנים של חברות הכבלים, הלוויין וגופי תוכן אחרים - זאת תמורת תשלום וללא היתר מבעלי הזכויות. מספר תושבי הצפון חשודים שרכשו במרמה ממירים מהחברות - וכך שידרו את התכנים ללקוחות

"סיפקו תכנים ללא זכויות שידור" (יח"צ)

גנבו תכנים מחברות הכבלים והלוויין, סיפקו אותם ללקוחות - וגרפו את הרווחים לכיסם: בתום חקירה סמויה עצרו היום (ראשון) שוטרי יחידת להב 433 שישה חשודים בהקמה וניהול של אתר אינטרנט המשדר למנויים בחו״ל תכנים של חברות הכבלים, הלוויין וגופי תוכן אחרים תמורת תשלום וללא היתר מבעלי הזכויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר תושבי הצפון חשודים כי רכשו ממירים מחברות הכבלים במרמה ותוך שימוש בזהויות שונות, חלקן בדויות, והפעילו אתר אינטרנט באמצעותו שודרו התכנים לעשרות אלפי מנויים בחו״ל. בתמורה גבו תשלום חודשי מהלקוחות. עוד עלה החשד כי המעורבים בפרשה פעלו להסתרת הכספים שגרפו מתשלומי המנויים. 

עם תומה של החקירה המורכבת היום, ערכו השוטרים חיפושים בבתי החשודים ובזירות נוספות ששימשו על פי החשד לביצוע העבירות, עצרו שישה חשודים ועיכבו נוספים לחקירה. עוד תפסו השוטרים מסמכים ומוצגים, בהם עשרות ממירים ופריטי ציוד נלווה שעל פי החשד שימשו לביצוע העבירות וכן רכוש, נכסים וחשבונות לצורך בקשת חילוט.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות על חוק זכויות יוצרים ופקודת סימני מסחר, קבלת דבר במרמה, זיוף, עבירות מס והלבנת הון. בהתאם להתפתחות החקירה יובאו היום מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.