וינשטיין: לברר שוב את תיק ריטמן

במהלך דיון שהתקיים בלשכתו של היועמ"ש הורה וינשטיין לאנשי הפרקליטות לחדד את התיק נגד ראש לה"ב 433 בחשד להטרדה מינית. וינשטיין העלה בפני חוקרי מח"ש את הסגותיו, בעקבות טענות עורכי דינו של ריטמן על כך שהמתלוננת ניהלה מערכת יחסים עם העד נגדו

התיק ייבדק מחדש. ניצב ריטמן (חטיבת דובר המשטרה)

בישיבה מכרעת שהסתיימה הערב (חמישי) בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, הורה היועץ יהודה וינשטיין לאנשי הפרקליטות לבחון מחדש פרטים בתיק נגד ניצב רוני ריטמן, שנחקר בחשד שביצע עבירות מין בשוטרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הישיבה נערכה בהשתתפות צמרת הפרקליטות, ראש מח"ש, סגנו וצוות החקירה. בדיון טענו אנשי המחלקה לחקירות שוטרים כי הם מיצו את החקירה, וכי הם קרובים לשלב הסיכומים. וינשטיין היה קצת פחות נלהב, והתייחס למכתב שנחשף אמש ובו שורה של תהיות ונקודות שרוני ריטמן ופרקליטיו חושבים שיש לברר לפני שמגיעים לשלב זה.

היועץ וינשטיין ביקש מאנשי מח"ש לחזור לעבודה, ולחדד שורת ונקודות שמטרידות אותו. אנשי מח"ש הביעו חשש שלא יעמדו בזמנים, משום שריטמן, שהושעה מתפקידו כראש לה"ב 433, מבקש לחזור לעבודה בשבוע הבא. בסיום הישיבה נקבע לשוב ולשוחח לקראת אמצע שבוע הבא.

מוטרד. וינשטיין (יונתן סינדל פלאש 90)

"מחוללי התביעה נתונים בבדיקה"

במכתב ששיגרו פרקליטיו של ריטמן ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולמפכ"ל הנכנס רוני אלשיך, דרשו עורכי הדין כי בין תת הניצב שהעיד נגדו ובין קצינת המשטרה שהתלוננה נגד ריטמן מתקיימת מערכת יחסים הנוגדת לפקודות.

"מחוללי התלונה, קצין בדרגת תת-ניצב ופקודתו, שוטרת בדרגת רב פקד, נתונים בבדיקה של קצין על התנהלותם ותפקודם", כתבו עורכי הדין ירון לונדון, אופיר סטרשנוב ואייל הכהן. "ככל הידוע לנו הם מקיימים מערכת יחסים לא ראויה ומנוגדת לפקודות ולחוק".

עורכי דינו של ריטמן ששימש כראש יחידת להב 433, טוענים כי יש בידם מסמכים המצביעים על בעיית מהימנות קשה מצד תת הניצב, לרבות דפוסי פעולה של זיוף. בדבריהם חוזרים הפרקליטים כי יש בידם ראיות לכך שהתלונה נגד ריטמן היא קונספירציה.