נתפסה כנופייה קולומביאנית ששדדה אלפי שקלים מקשישות

לאחר התיעוד שפורסם בחדשות 2 Online, בו נראית כנופיית גברים תוקפת ושודדת קשישה בת 84 בחולון, עצרה המשטרה 4 חשודים במעשה. "היה נדמה לי שהם שכנים מהבניין", סיפרה הקשישה. "לאנשים כאלה אין נשמה"

כנופייה של ארבעה גנבים, אזרחי קולומביה, נעצרה על ידי שוטרי מרחב איילון בחשד לגניבה מקשישות, לאחר שתיעוד של אחד המקרים הופץ ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד, שפורסם גם בחדשות 2 Online, נראים כמה מחברי החוליה כשהם עוקבים אחרי לבנה דבאח, קשישה בת 84 מחולון, וגונבים את תיקה בעודם מנצלים את גילה המתקדם ואת איטיות תנועתה.

לפני כשבועיים חזרה דבאח מהבנק לאחר שלקחה את קצבתה בסך 3,000 דולר, נכנסה לבניין שבו היא מתגוררת ברחוב סוקולוב בחולון, ונתקלה בשני גברים שגנבו את תיקה ובו סכום הכסף הגדול.

בסרטון מצלמות אבטחה נראים השניים עוקבים אחריה מהנבק לחדר המדרגות ואז גונבים את התיק ונמלטים. כעת נעצרו החשודים במעשה, אך הקשישה עדיין מתקשה לעכל את האירוע הטראומטי.

לבנה דבאח

"לא חשבתי שזה יקרה בחולון"

"הרגשתי מאוד לא טוב לאחר הגניבה", סיפרה דבאח בריאיון לחדשות 2 Online, בו היא גוללה לראשונה את מה שאירע. "זה המון כסף. צמצמתי את עצמי לחסוך את הכסף הזה בשביל השתלה".

לדבריה, לאחר השוד היא הלכה יחד עם בנה למשטרה וסיפרה לחוקרים על התקרית. "הייתי המומה ונרגשת והיה עצוב לי", ציינה הקשישה. "כשהייתי בארגנטינה מאוד נזהרתי, אבל כאן בחולון לא חשבתי שזה יקרה. אני שמעתי שיש גנבים אבל לא תיארתי לעצמי".

"היה נדמה לי שהם שכנים מהבניין", הוסיפה דבאח. "לאנשים כאלה אין נשמה. הם רק מתעללים באנשים בלי יכולות. אנשים מבוגרים ונכים. אנשים שזקוקים לכסף ופתאום הוא איננו. זה כואב. אני הייתי מאוד נרגשת כשפנו והציעו לעזור לי. זה היה מרגש לראות שיש אנשים שלא מעוניינים לעשות רק עוול לאנשים אחרים".