פרקליטיו של ניצב ריטמן תוקפים את המתלוננת: "יש ראיות שניהלה מערכת יחסים עם העד"

עורכי דינו של ניצב רוני ריטמן טוענים כי יש בידיהם ראיות לכך שבין קצינת המשטרה שהתלוננה נגד ריטמן, ובין תת הניצב שהעיד נגדו קיימת מערכת יחסים אסורה. הפרקליטים פנו למפכ"ל הנכנס וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להחזירו מידית לתפקידו

פרקליטיו של ניצב ריטמן: "ההאשמות נגדו הן (חטיבת דובר המשטרה)

פרקליטיו של ניצב רוני ריטמן, שנחקר בחשד שביצע עבירות מין בשוטרת, דורשים מהמפכ"ל הנכנס רוני אלשיך ומהיועץ המשפטי לממשלה להחזירו לתפקידו לאלתר. "תת הניצב והקצינה שהתלוננו והעידו נגד ריטמן מנהלים מערכת יחסים לא ראויה", כתבו עורכי דינו של הניצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלשיך, שמחר ייכנס לתפקידו, יידרש לקבוע האם להחזיר את ריטמן - ממנו ביקש שיאריך את חופשתו. יש לציין כי כל הניצבים הקודמים שנחקרו במח"ש פוטרו או התפטרו, אך ריטמן משמיע קולות אחרים ודורש לחזור לפקד על היחידה.

במכתב ששיגרו פרקליטיו של ריטמן ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולמפכ"ל הנכנס רוני אלשיך, דרשו עורכי הדין כי בין תת הניצב שהעיד נגדו ובין קצינת המשטרה שהתלוננה נגד ריטמן מתקיימת מערכת יחסים הנוגדת לפקודות.

האם יחזיר את ריטמן לתפקיד? אלשיך (אבשלום ששוני, פלאש 90)

"מחוללי התלונה, קצין בדרגת תת-ניצב ופקודתו, שוטרת בדרגת רב פקד, נתונים בבדיקה של קצין על התנהלותם ותפקודם" כתבו עורכי הדין ירון לונדון, אופיר סטרשנוב ואייל הכהן. "ככל הידוע לנו הם מקיימים מערכת יחסים לא ראויה ומנוגדת לפקודות ולחוק".

עורכי דינו של ריטמן ששימש כראש יחידת להב 433, טוענים כי יש בידם מסמכים המצביעים על בעיית מהימנות קשה מצד תת הניצב, לרבות דפוסי פעולה של זיוף. בדבריהם חוזרים הפרקליטים כי יש בידם ראיות לכך שהתלונה נגד ריטמן היא קונספירציה.