הדלפת הבגרות: המלצה לכתבי אישום

כמעט שנה לאחר שבחינת הבגרות בשפה הערבית בוטלה שעתיים בלבד לפני המועד בשל הדלפה – המשטרה סיימה את החקירה וממליצה להעמיד שני חשודים לדין. השניים נשכרו ע"י חברה חיצונית, עבדו במערך משגיחי הבחינות והעבירו את תוכן הבחינה באינטרנט

אילוסטרציה (רויטרס)

בינואר השנה נאלץ משרד החינוך לבטל את בחינת הבגרות בשפה הערבית שעתיים בלבד לפני תחילתה, לאחר שנוסח הבחינה הודלף באתרי אינטרנט. (רביעי) הודיעה המשטרה רשמית על סיום חקירת ההדלפה ועל המלצה להעמיד לדין שני חשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה בלהב 433 החלה כסמויה וכעבור כשבועיים הפכה גלויה. במסגרת החקירה בוצעו מגוון פעולות במישור הטכנולוגי, המודיעיני, המבצעי והחקירתי, נגבו עדויות רבות ואף נעצרו ונחקרו מספר חשודים.

החקירה העלתה כי שניים מהחשודים נשכרו על ידי חברה חיצונית ושימשו בתפקידים שונים במערך משגיחי הבחינות. הם קיבלו את תוכן הבגרות לפני מועד הבחינה והעבירו אותו לאחרים באינטרנט. עם סיום החקירה העבירו אנשי להב 433 המלצות למשרד החינוך שנועדו למנוע הישנות אירועים כאלה בעתיד.

במשטרה מציינים כי על אף שעלה חשד כי בחינות נוספות בערבית הודלפו, החקירה לא איתרה חשודים בנושא ולא התגבשה תשתית ראייתית. עם זאת, בלהב 433 אומרים שכן התגבשה תשתית ראייתית נגד שני החשודים המרכזיים בגין עבירה של הוצאת מסמך ממשמורת על ידי עובדי ציבור.