המתלוננת נגד ריטמן עברה פוליגרף - ונמצאה דוברת אמת

לאחר שראש להב 433, הנחשד בהטרדה מינית, הציג בדיקה פרטית – במחלקה לחקירות שוטרים זימנו את הקצינה המתלוננת לבדיקה רשמית, שבסופה נמצאה דוברת אמת. הערכה: מח"ש תמליץ להעמיד את ניצב ריטמן לדין

צפוי לעמוד לדין? ניצב ריטמן (חטיבת דובר המשטרה)

המתלוננת נגד מפקד להב 433 עברה בדיקת פוליגרף, ריטמן צפוי לעמוד לדין: חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים ביצעו היום (שלישי) בדיקת פוליגרף לקצינת המשטרה שהתלוננה כי ניצב רוני ריטמן הטריד אותה מינית. בסיום הבדיקה היא נמצאה דוברת אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במח"ש הוחלט לבצע בדיקת פוליגרף למתלוננת לאחר שריטמן הציג תוצאות בדיקה שערך במכון פרטי ושהצביעו על כך שהוא דובר אמת. ההחלטה לבצע בדיקה לקצינה התקבלה בעקבות התוצאות שהציג הניצב ובעקבות הכחשתו המוחלטת בחקירה.

הבדיקה שנערכה לקצינה היא בדיקה רשמית, בניגוד לזאת שהציג ניצב , והיא משמעותית יותר מזו שנערכה לניצב. כעת, עם קבלת תוצאות הבדיקה, חקירת מח"ש למעשה הסתיימה וההערכה היא כי לא יהיה מנוס מלהעמידו לדין. כך או כך, אין כמעט שום תסריט שבו יישאר ריטמן בתפקידו במשטרה.

ביקש מריטמן להאריך את חופשתו. אלשיך (אבשלום ששוני, פלאש 90)

"ניצב ריטמן נחוש באופן חד משמעי לשוב לתפקידו ולשוב ללשכתו", מסר פרקליטו של ריטמן, עו"ד ירון לונדון. "הוא מאמין בחפותו ומאמין שמדובר בעלילת דם בניסיון לסכל את תפקידו. הוא יילחם להוכיח את חפותו ככל שיידרש".

מוקדם יותר שוחח ריטמן עם מפכ"ל המשטרה הנבחר, רוני אלשיך, שייכנס לתפקידו באופן רשמי מחרתיים. אלשיך ביקש ממנו להאריך בשבוע את חופשתו - והוא נענה בחיוב.