בדיקת הפוליגרף לניצב: "דובר אמת"

ניצב רוני ריטמן החשוד שהטריד מינית קצינה במשטרה ממשיך להיאבק על חפותו: הקצין הבכיר הזמין בדיקת פוליגרף פרטית שממנה עולה כי הוא דובר אמת כשהוא שב וטוען שלא ניסה לנשק את המתלוננת ושלא הטריד אותה

"דובר אמת". ריטמן, ארכיון (חטיבת דובר המשטרה)

פרשת הניצב רוני ריטמן ממשיכה להסתעף: בעוד מצטברות העדויות נגד מפקד יחידת להב 433, הוא דווקא מציג הבוקר (שני) בדיקת פוליגרף פרטית שביצע אתמול ביוזמתו - וממנה עולה כי ריטמן דובר אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הניצב החשוד פנה ליוחאי קטרון, חבר באיגוד הפוליגרף הישראלי והאמריקני, וביקש ממנו שיערוך לו בדיקה מקצועית בנושא התלונה שהוגשה נגדו, ולאחר מכן שיגיש חוות דעת על תוצאות הבדיקה.

תחילה שאל קטרון שלוש שאלות:
א. לפני חמש שנים, באירוע משטרתי, האם בניגוד לרצונה של המתלוננת, ניסית לנשק אותה?
ב. לפני חמש שנים, באירוע משטרתי, האם כתוצאה משתיית אלכוהול איבדת שליטה עצמית?
ג. האם אמרת למתלוננת שאם הייתם מכירים לפני 20 שנה היית עושה אותה?

על כל השאלות השיב הניצב החשוד - בשלילה.

מתוך ממצאי בדיקת הפוליגרף של ריטמן

קטרון דיווח כי בתום הבדיקה לא אובחנו תגובות פיזיולוגיות המעידות על אמירת שקר בשאלות א' ו-ג'. "בהסתמך על ממצא הבדיקה וניסיוני המקצועי, אני סבור שהנבדק דובר אמת בשאלות הנ"ל", הוא כתב. "לכן אני סבור שבאותו אירוע, לא ניסה לנשק את המתלוננת בניגוד לרצונה ולא אמר לה את הביטוי 'הייתי עושה אותך'".

קטרון הוסיף וציין כי בשאלה ב', בהסתמך על תגובותיו הפיזיולוגיות של ריטמן אין מספיק מידע, אבל הוא קרוב יותר להגדרת דובר אמת. בהמשך שב חוקר הפוליגרף לשאול את ריטמן אם הוא השתמש כלפי שוטרת בביטוי "הייתי עושה אותך". גם על כך השיב ריטמן בשלילה וגם הפעם לא אובחנו תגובות המעידות על אמירת שקר.