דורס לי זיתוני: החזירו את הג'יפ

אריק רוביק, שנידון בצרפת לחמש שנות מאסר בגין דריסתה למוות והפקרתה של הצעירה לי זיתוני ז"ל לפני כארבע שנים בתל-אביב, דורש ממדינת ישראל להשיב לו את ג'יפ ה-ב.מ.וו. בפרקליטות דחו את הבקשה "עד שדורסי זיתוני יעמדו לדין בישראל"

יותר מארבע שנים חלפו מאז שנדרסה למוות לי זיתוני ז"ל בתל אביב. אחרי מאבק מתוקשר נגזרו עונשי מאסר על האחראים למעשה שנמלטו לצרפת, אך לחדשות 2 נודע על מאבק משפטי חדש - הפעם של הדורס, אריק רוביק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז התאונה הקטלנית, מוחזק רכבו של רוביק במשטרה כראיה משפטית. אלא שהשבוע הוא ביקש ממדינת ישראל להשיב לו את מכוניתו - רכב מסוג ג'יפ של חברת ב.מ.וו. בפרקליטות מחוז תל אביב דחו את בקשתו של העבריין המורשע וקראו לדורסיה של זיתוני להגיע לישראל ולעמוד לדין. עד אז, לדברי גורמים בפרקליטות, כלי הרכב יישאר בחזקת המשטרה. הדיון הראשון בעניין צפוי להתקיים בעוד כשבועיים.

נשפט לחמש שנות מאסר בצרפת. רוביק. (חדשות 2)

לי זיתוני נדרסה למוות בספטמבר 2011, עת חצתה את צומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל אביב. הדורסים, אריק רוביק וחברו קלוד חייט, נמלטו מהמקום מבלי להזעיק עזרה - תוך שהם חוצים מספר רמזורים אדומים. מספר שעות לאחר התאונה, כשזהותם עדיין לא הייתה ידועה, הצליחו להימלט מישראל לצרפת יחד עם נשותיהם וילדיהם.