הותקף על-ידי חבורת נערים - רק כי ביקש שקט: "כמעט הרגו אותי"

15 נערים שיכורים, חמושים באבנים ובמקלות, הכו צעיר בן 25 מפ"ת - רק מפני שהעיר להם על רעש. התוקפים גררו את הצעיר על הכביש, בעטו בו וגרמו לו לחבלות. לאחר מכן כילו את זעמם בניידת משטרה שהוזעקה למקום ופצעו שני שוטרים ופקח. "הם היו אחוזי אמוק, כמעט הרגו אותי". צפו בתיעוד תקיפת השוטרים

ר', סטודנט בן 25 מפתח תקווה, אושפז במהלך סוף השבוע בבית החולים לאחר שהותקף באכזריות על ידי חבורת בני נוער רק מפני שהעיר להם על הרעש שהקימו. לאחר תקיפת הצעיר, הפנו הנערים האלימים אז זעמם כלפי ניידת משטרה שהוזעקה למקום, פצעו את השוטרים וניפצו את שמשת המכונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בליל שישי האחרון בשכונת הדר גנים בעיר, בשעה שר' ניסה לישון בחדרו שממוקם ממש מעל לגינה ציבורית ברחוב השופר. לאחר כמה שעות של רעש והמולה, החליט הצעיר לצאת ולהעיר לחבורת בני הנוער.

בשיחה עם חדשות 2 Online שיחזר ר' את האירוע הקשה. "לא סיימתי את המשפט ואחד מהם נתן לי בוקס לפנים", הוא סיפר. "אפילו לא באתי בכעס, רק ביקשתי שיילכו למקום אחר. אחרי הבוקס, אחד מהם משך אותי למרכז הכביש והם החלו לבעוט".

"הייתי בהלם", המשיך הצעיר. "אני אפילו לא יודע כמה זמן זה היה. בעיני אלו היו דקות ארוכות. צעקתי וקיוויתי שמישהו ישמע אותי. אולי הוריי שישנו בבית, אולי שכנים, וכל הזמן אני מגן עם הידיים על הפנים".

"חשבתי שזה הסוף"

"הם היו אחוזי אמוק, הייתי בטוח שהם יהרגו אותי" אמר ר. "בשלב מסוים הייתי על הרצפה כשעשרה או חמישה עשר צעירים בועטים בי מכל עבר. כשראיתי שאחד מהם מכניס יד לכיס, חשבתי שזה הסוף. למזלי השכן ואשתו עברו עם הרכב וחילצו אותי. אם לא היו מגיעים, אני לא יודע מה היה גורם להם להפסיק".

השכן חילץ את ר', הכניס אותו לחצר שלו והזמין משטרה ואמבולנס. למקום הגיעה ניידת ראשונה שהותקפה במוטות ואבנים על ידי החבורה. השמשה נותצה ושוטר ופקח שאיישו את הניידת נפצעו ממטר האבנים. כוחות נוספים הגיעו למקום בפיקודו של סנ"צ טל פיקרביץ', מפקד תחנת פתח תקווה, עצרו 8 קטינים בגילאים של 15-17. מחקירה ראשונית עולה כי חלקם שתו אלכוהול בטרם האירוע והם הובאו להארכת מעצרם בצאת השבת.

לאחר כמה שעות שוחרר ר' מבית החולים. הפציעות הן שטחיות באופן יחסי אך הביטחון האישי שלו נפגע בצורה קשה והוא חושש כי מקרים כאלו יקרו גם בעתיד. "אחרי שכבר עליתי לאמבולנס, כולי פצוע, אחד הצעירים ניגש לחלון והתחיל לאיים שהם ימצאו אותי ויפגעו בי. אני מקווה שהמשטרה תדע לטפל באותם צעירים ובכלל בתופעה. זה לא הפעם הראשונה שאני שומע על מקרים כאלו ולצערי גם בטח לא הפעם האחרונה, חשבתי שלי זה לא יקרה".

גם השוטרים הותקפו. ארכיון

"זו הייתה מהומת אלוהים"

תקיפת כוחות הביטחון תועדה באמצעות מצלמה שהותקנה על מדיו של פקח שיטור עירוני. בתיעוד התקיפה שהגיע לידי חדשות 2 Online נראים שוטרים ופקחים מטפלים באחד מאנשי הביטחון שנפגעו בתקרית והיה שרוע על הכביש. "כשהגענו למקום היו שם כבר 30-40 בני נוער, רובם שיכורים". סיפר שי כהן, הפקח שתיעד את הרגעים שלאחר התקיפה ואף נפצע מאבן שהושלכה לעברו.

"כשהתחילו לעוף אבנים כבר הבנו שזה יכול להתדרדר", הוסיף כהן. "סלע אחד נחת וניתץ את השמשה של הניידת. כמה דקות לאחר מכן אחד השוטרים חטף סלע אחד בראש. התחילה מהומת אלוהים, הם צעקו 'אנחנו נראה לכם'. אחרי שפינו אותנו לבית החולים כבר הגיעו למקום כל הניידות של התחנה והשתלטו על ההמון".

"אנו רואים בחומרה כול מקרה של התנהגות אלימה בדגש על תקיפת אזרחים עובדי עירייה ושוטרים", הבהיר יריב סנדלון, מנהל אגף הביטחון של עיריית פתח תקווה. "העירייה תנהג ביד תקיפה נגד פורעי החוק בדגש על הפרת הסדר בשטחים ציבוריים - רעש, אלכוהול, וונדליזם וכדומה".