הניצב החשוד בהטרדה מינית: מפקד להב 433 רוני ריטמן

ניצב רוני ריטמן עומד בראש היחידה החשובה במשטרה הנאבקת בין השאר בפשיעה החמורה ובשחיתות הציבורית. ביום רביעי הפך לחשוד בהטרדה מינית של קצינה במשטרה שהתלוננה נגדו. ריטמן מכחיש, מקורביו טוענים: זו קנוניה נגדו מצד קצין אחר במשטרה

הוא אחד מבעלי התפקידים הבכירים והרגישים במשטרת ישראל, וכעת גם ניתן לחשוף את זהותו: ניצב רוני ריטמן, מפקד יחידת להב 433, הוא הקצין הבכיר במשטרה החשוד בהטרדה מינית של שוטרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה התפרסמה עם חקירתו של ריטמן ביום רביעי האחרון במחלקה לחקירות שוטרים. בתום חקירתו, שארכה יותר מ-7 שעות, הוא הוצא לחופשה למשך שבוע. בחקירתו שיתף ריטמן פעולה עם החוקרים.

במוקד החקירה תלונה שהגישה קצינה במשטרה נגד ריטמן לפני קצת יותר משבוע. היא תיארה מקרה שהתרחש לפני כ-5 שנים. לטענתה, בין השאר, הניצב העיר לה הערות מיניות.

ניצב ריטמן עצמו מכחיש לחלוטין את החשדות נגדו. "זה הזוי ומטורף", אמר ביום חמישי האחרון לחדשות 2. מקורביו טוענים כי מדובר בקנוניה שנרקמה על ידי קצין בכיר אחר במשטרה בדרגת תת-ניצב. גורמים בכירים בארגון טענו שמח"ש הלכה שולל אחרי מניפולציות של הקצין שהוביל את המהלך נגד ריטמן. על פי אחד מאותם גורמים, ייתכן שתלונת הקצינה והעדויות התומכות בה "תואמו מראש".

בלי פוליגרף

בחקירתו ביום רביעי ביקש ריטמן מחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים להיבדק בפוליגרף, אך נענה בשלילה. הוא גם ביקש שייערך עימות בינו לבין הקצינה שהתלוננה נגדו, על כך החוקרים כלל לא השיבו לו.

במחלקה לחקירות שוטרים מודעים לטענות כי קרבות בצמרת הארגון הן בין הגורמים לתלונה. לטענתם, גם אם נקמנות היא שהובילה לתלונה, מה שחשוב הוא אמינותה.

ניצב ריטמן הצטרף לשורות המשטרה ב-1987 ומילא שורת תפקידים בתחומי החקירות, המודיעין והפיקוד. בעבר שימש מפקד יח"ר מרכז, מפקד יאחב"ל וראש חטיבת המודיעין ובאוגוסט אשתקד מונה למפקד יחידת להב 433. מדובר ביחידה האחראית בין השאר על המאבק בפשיעה החמורה ועל השחיתות הציבורית. ריטמן הוא הניצב השמיני תוך שנתיים החשוד בעבירות מין.