הדקירה בנהריה: "בגלל אהבה נכזבת"

הנער בן ה-16 שתקף שוטר בנהריה חשוד בניסיון רצח. לטענת בני משפחתו הוא ניסה לשים קץ לחייו ולא פעל על רקע לאומני. "נמאס לי מהחיים", כתב בחשבון הפייסבוק שלו. מעצרו של הנער הוארך ב-4 ימים

הנער שתועד אתמול כשהוא תוקף בסכין שוטר בנהריה הובא הערב (מוצ"ש) לדיון בבית המשפט, שם הוארך מעצרו בארבעה ימים. לטענת בני משפחתו ופרקליטו אין מדובר בתקיפה על רקע לאומני, אלא פעולה שבה נקט בעקבות אהבה נכזבת, בתקווה שהשוטר יירה בו וישים קץ לייסוריו. מצבו של השוטר, תושב אחד הכפרים בצפון, מוגדר קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני מספר ימים כתב הנער בן ה-16.5, תושב אבו סנאן, בחשבון הפייסבוק שלו: "נמאס לי מהחיים, אני רוצה למות". לדברי משפחתו כבר לפני חודשיים ניסה להתאבד באמצעות חיתוך ורידיו, זאת בעקבות עבר פסיכיאטרי ממנו הוא סובל. הם אף מתכוונים להציג מסמכים רפואיים המאששים את דבריהם.

במשפחה מדגישים שלנער, שלמד בבית ספר בירכא, היו אף כוונות להתגייס לצה"ל והם שוללים על הסף כל קשר לרקע לאומני לאירוע. גורם המקורב למשפחה אמר לחדשות 2 Online: "ככל הנראה הוא ניסה לחכות את הצעירה שנורתה בעפולה, הוא חשב שהמשטרה תירה בו וכך ימות".

עורך דינו, חנא בולוס אמר: "פגשתי את הצעיר, הוא עדיין המום ולא מצליח להסביר את מה שקרה. הוא היה בסערת רגשות ואתמול והוא לא מבין מה הוא עשה עם הסכין ולמה דקר את השוטר. אנחנו מבינים שהיה לו עבר פסיכיאטרי, למשפחתו אין כל קשר לעניין הלאומני".

לטענת עורך הדין, היחידה החוקרת הפרה מספר חוקים אתמול כשלא אפשרה לנציג המשפחה להיות במהלך חקירתו. הוא מתח ביקורת גם על כך שנחקר בעברית, למרות שהשפה אינה שגורה בפיו. במשטרה מייחסים לנער ניסיון רצח, דבר שעשוי להעיד על הסכמה עם ההערכה שלא מדובר באירוע חבלני.