פרשת מגל: רוטנר זומנה למסור עדות

עובדת אתר "וואלה!" שטענה בפייסבוק כי הוטרדה מינית על ידי חבר הכנסת מהבית היהודי זומנה למסור עדות במשטרה. עובדת נוספת שטענה כי הוטרדה לא הביעה נכונות למסור עדות, אך במשטרה אומרים כי די בעדותה של רוטנר כדי להמשיך את הליך הבדיקה ובמקרה הצורך גם לפתוח בחקירה פלילית

פרשת מגל: רוטנר מסרה עדות (פלאש 90, מרים אלסטר \\ מתוך "החפרנים")

לאחר שאתמול (רביעי) הודיעה המשטרה באופן רשמי על פתיחת בדיקת הטענות נגד חברת הכנסת ינון מגל, עובדת "וואלה!" רחלי רוטנר זומנה למסור עדות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של להב 433. מגל עצמו החליט בשלב זה לקחת פסק זמן והבוקר נסע עם רעייתו לחופשה קצרה באיטליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד לפני שעניינו של מגל הועבר לטיפול המשטרה, חשפה הערב לראשונה כתבת חדשות 2דפנה ליאל, פנתה אתמול אישה נוספת שקשורה לפרשה ללשכתו של שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט וביקשה לעדכן אותו בפרטים נוספים לפני שיחתו עם מגל בחצות, אך בלשכה סירבו לאפשר לה לדבר עם השר.

בשעה 20:00 בערב אתמול ביקשה האישה לשוחח אישית עם השר בנט כדי שישמע את גרסתה לפני שהוא מקבל החלטה בעניין חבר הכנסת מגל, אך היא נענתה בשלילה. היא הציגה את עצמה בשנית בפני אנשי הלשכה ואמרה שהיא בטוחה שהשר ירצה לשמוע. התשובה בלשכה הייתה שתגיש פנייה בכתב. לאחר שעשתה זאת היא אף העלתה את הדברים בפניית פייסבוק פרטית לבנט, וגם שם לא נענתה. 

בלשכת בנט אמרו היום כי מדי יום מתקבלות עשרות פניות עם בקשות לשוחח עם השר, והמזכירה פשוט לא הבינה במי מדובר ולכן לא העבירה את הפנייה הלאה.

הפרשה התפוצצה שלשום בעקבות פוסט שפרסמה רוטנר בעמוד הפייסבוק שלה, ובו טענה כי הוטרדה מינית על ידי מגל במסיבה לציון סיום תפקידו באתר "וואלה!" וכניסתו לחיים הפוליטיים.

זמן קצר לאחר מכן טענה אור שוקרון, שעבדה באתר ביחד עם מגל, שגם היא הוטרדה על ידו מינית. שוקרון, שפרסמה את דבריה בפייסבוק, עדיין לא הביעה נכונות למסור עדות, אך במשטרה אומרים כי בשלב זה די בעדותה של רוטנר ואין צורך בתלונה או בזימון גורמים נוספים לעדות כדי להמשיך את הליך הבדיקה, ובמידת הצורך אף בפתיחת חקירה פלילית.

שעות לאחר שצצו העדויות נגד מגל, זימן אותו יושב ראש הבית היהודי השר נפתלי בנט לשיחה ולאחריה החליט להדיח אותו מראשות סיעת הבית היהודי. "שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה, וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", מסר מגל בבוקר שלאחר הפגישה. "אני מתנצל מעומק לבי בפני מי שנפגע ונחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי".

בנאום שנשא אתמול בכנס שדרות של מכללת ספיר התייחס גם בנט עצמו לפרשה. "ינון מגל הוא חבר אמת שלי, אבל הדברים שאמר אינם צריכים להיאמר בשום צורה ואין להם מקום - בטח ובטח לא על ידי שליח ציבור", אמר. "תהיה לי אפס סובלנות להתנהגות בלתי נאותה".