תלונה למשטרה: עובד מוסד שיקומי הכה חוסה

משפחתו של בן 52 הסובל מפיגור שכלי קל ומסכיזופרניה טוענת כי הוא עובר התעללות שיטתית במוסד השיקומי בו הוא מטופל. לדבריהם, הוא אף נזקק לאשפוזים בגלל הפציעות. במוסד טענו בפניהם כי החוסה נפל

אושפז 4 פעמים עם חבלות קשות. אילוסטרציה (רויטרס)

בני משפחתו של גבר בן 52 הסובל מפיגור שכלי קל ומסכיזופרניה ומשכך השוהה במוסד השיקום "אילנית" בפרדס חנה הגישו תלונה במשטרה בגין תקיפה חבלנית נגד המוסד. לדבריהם, הגבר אושפז מספר פעמים בשלוש השנים בהן שהה במוסד לאחר שסבל משלל פציעות, שלדבריו נגרמו לו בידי הצוות הטיפולי. בעקבות אחת מפציעותיו אף נאלץ לעבור ניתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ביום שלישי האחרון הגיע בני לבית החולים עם מכה בעין ימין, נפיחות ושטף דם פנימי, ובבדיקה רפואית גילו שברים בארובת העין ובלסת העליונה", שיתפה אמו של החוסה. "בני סיפר שמטפל במוסד נתן לו בוקס, ואילו שם טוענים שנפל על קצה של שולחן. בבית החולים הרופא אמר ששבר כזה לא נוצר משולחן, אלא ממכה בלבד".

"זו כבר פעם רביעית שהוא מגיע לבית חולים", חשפה האם. "פעם אחת היו לו חבלות יבשות בגוף, פעם אחרת שפה שסועה, פעמים אחרות סימני קשירה וחבלות. בא לי לצרוח, אין לי למי לפנות או מקום אחר להעביר את בני". לדבריה, העובד שאחראי, לדבריהם, לאלימות, לא הושעה ועדיין עובד במוסד.

"בא לי לצרוח, אף אחד לא לוקח אחריות"

"יש במקום הזה אנשים לא מקצועיים", האשימה אחותו של החוסה. "אין להם כלים להתמודד עם המצב והם מוציאים את התסכול שלהם על החוסים. שלחו את אחי לבית החולים עם אותו המדריך שהכה אותו. זו רמת הזלזול. כשראיתי את אחי פשוט התקוממתי - אף אחד לא לוקח אחריות".

דובר מחוז חוף של המשטרה מסר כי "בתחנת משטרת חדרה התקבלו שתי תלונות , האחת במהלך חודש ספטמבר 2015 והאחרונה במהלך השבוע האחרון. משטרת חדרה מנהלת את החקירה שטרם הסתיימה. החקירה מתנהלת בשיתוף משרד הרווחה בשל מוגבלותו של הקורבן. משטרת חדרה קשובה ורגישה לארועים הנחקרים בשל מצבו של הקורבן ונעשה מאמץ למצות את החקירה בהקדם האפשרי לאחר שתיגבה עדותו של הקורבן על ידי גורמי הרווחה כנדרש".

מנכ"ל "אילנית" מסר בתגובה: "מרכזנו מטפל באוכלוסייה מאוד ייחודית הסובלת מתחלואה כפולה ועושה ככל הניתן להעניק להם טיפול ראוי. האירוע מטופל על ידי המשטרה ואנו סומכים ידינו על עבודתה. מעבר לכך אנו מנועים מלהגיב בשלב זה. עם סיום חקירת המקרה נשמח להגיב בהרחבה".