הניצב שנחקר: "זה הזוי ומטורף"

הקצין הבכיר החשוד בביצוע עבירות מין בשוטרת מכחיש בתוקף את המיוחס לו. "אין לי ספק שאצליח להפריך את החשדות נגדי", אמר לחדשות 2. "אני סומך על רשויות החוק שיעשו את העבודה". בינתיים הוא הוצא לחופשה

הניצב החשוד בעבירות מין התייחס הבוקר (חמישי) לחקירת הפרשה, שמעוררת סערה במשטרה, והביע ביטחון שהיא תסתיים בלא כלום. "זה הזוי ומטורף, אין לי ספק שאצליח להפריך את החשדות נגדי", אמר לחדשות 2 Online. קצין המשטרה הבכיר, ששמו ותפקידו טרם הותרו לפרסום, נחקר אמש באזהרה במשך שבע שעות וחצי ולאחר מכן הוצא לחופשה כפויה בת שבוע - בהסכמתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר הניצב שלא התייעץ אפילו עם עו"ד, כי אינו חש צורך בכך. הוא אמר כי הוא לא מוציא מכלל חשבון שמדובר בניסיון לפגוע בו על רקע שורת המינויים הצפויים בצמרת המשטרה שאמור לבצע המפכ"ל רוני אלשייך, שייכנס לתפקידו ביום חמישי הבא.

הבוקר, כשיצא מביתו, הוא הסתפק בהצהרה לקונית קצרה לעיתונאים שהמתינו בחוץ ואמר: "אני סומך על רשויות החוק שיעשו את עבודתן".

יודגש כי לא מדובר בניצב שלומי מיכאל, מפקד מחוז ש"י, שהודיע אתמול על פרישתו לאחר תשעה חודשים בתפקיד. החקירה נפתחה בעקבות תלונה של שוטרת שהוגשה השבוע על הטרדות מיניות מלפני כחמש שנים. בשלב זה מדובר בהטרדות שמוגדרות ברף התחתון, כלומר בעיקר הטרדות מיניות מילוליות – להוציא מקרה אחד גבולי שמוגדר בין הטרדה לבין מעשה מגונה.

בצמרת המשטרה נדהמו כאשר התברר שהקצין הבכיר נחקר בחשד להטרדות מיניות. לאחר שהתברר במי מדובר, במטה הארצי שררה מבוכה גדולה ויש כאלה שמחזקים את טענתו, לפיה ייתכן שהתלונה שהוגשה נגדו היא על רקע סבב המינויים המתוכנן בצמרת המשטרה.

רק לאחר שהאירוע מהעבר הובא לידיעת חוקרי מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), נגבתה עדות מהשוטרת, שפירטה את עבירות המין שאותן היא מייחסת לקצין הבכיר. ההערכה במח"ש היא שהקצין הבכיר יידרש לחקירה נוספת, אך היא ככל הנראה לא תתקיים היום.