ניצב במשטרה חשוד בעבירות מין בשוטרת

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים גבו מהשוטרת עדות בעקבות התלונה נגד הקצין הבכיר, שהוגשה השבוע. בתום החקירה הוצא לחופשה כפויה של שבוע. המשטרה: "התלונה נוגעת לאירועים מלפני מספר שנים. נפתחה חקירה, שנמצאת בעיצומה"

אילוסטרציה (פלאש 90)

ניצב במשטרה נחקר בחשד לעבירות מין בשוטרת: השבוע התקבלה תלונה הנוגעת לקצין הבכיר. במשטרה אישרו הערב (רביעי) כי התקבלה תלונה ובעקבותיה נפתחה חקירה הנוגעת לחשד לעבירות מין. יודגש כי לא מדובר בניצב שלומי מיכאל, מפקד מחוז ש"י, שהודיע אתמול על פרישתו לאחר תשעה חודשים בתפקיד. בתום החקירה הוצא הניצב לחופשה כפויה של שבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע שעליו התלוננה השוטרת נעשה לכאורה לפני כמה שנים, ורק עכשיו הובא לידיעת חוקרי מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) שגבו ממנה עדות. הערב נחקר הניצב במח"ש והתבקש למסור את גרסתו לאירועים.

המחלקה לחקירות שוטרים, ארכיון (פלאש 90, יונתן סינדל)

התלונה התקבלה במח"ש השבוע, ומיד לאחר קבלתה זומנה השוטרת לעדות בה פירטה את עבירות המין שאותן היא מייחסת לקצין הבכיר. רק בתום החקירה יוחלט כיצד לנהוג עם החשוד.

במחלקה לחקירות שוטרים הבהירו כי "התלונה נוגעת לאירועים מלפני מספר שנים - החקירה נמצאת בעיצומה". בשלב זה, משיקולי טובת החקירה, המשטרה הודיעה כי לא תמסור פרטים נוספים.

כחולים מבושה: הפרשות של ניצבי המשטרה

בשנתיים האחרונות פרשו או פוטרו שבעה ניצבים ממשטרת ישראל, כאשר הבכיר שבהם היה סגן המפכ"ל ניסים מור, שצפוי להיות מואשם בעבירות מין בשוטרות ופוטר בינואר 2015. באותו חודשה הודיע מפקד מחוז ש"י במשטרה ניצב קובי כהן על פרישה מהארגון - זאת בעקבות החשדות נגדו שלפיהם חיזר אחרי שוטרת, ערך עמה התכתבויות אינטימיות בפייסבוק ובוואטסאפ, וביקש לקיים איתה קשר אינטימי.

לניצב כהן מיוחסות עבירות של הפרת אמונים, התנהלות לא ראויה וקשר פסול. באותו חודש נחשפו גם החשדות שמיוחסים לניצב חגי דותן - שנחשד בהטרדה מינית של שוטרות. המפכ"ל דאז יוחנן דנינו החליט אז על פיטוריו בכפוף לשימוע.

בספטמבר 2014, הודיעו שני ניצבים במשטרה על פרישה: הראשון שבהם היה מפקד מחוז המרכז ניצב ברונו שטיין. הוא פרש בבוקר שבו פורסם בעיתון "הארץ" שבילה במסיבה פרטית שערך עורך הדין רונאל פישר, שנחשד במתן שוחד לשוטרים - זאת בתמורה לסגירת תיקים ללקוחות.

שבועיים אחריו, היה זה מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי שהימם את המשטרה - והודיע על פרישה מתפקידו. על פריינטי, שהוזכר כמועמד לתפקיד המפכ"ל הבא, נטען שעזב עקב תלונה של עוזרת הבית שלו לשעבר בגין ניצול מיני לכאורה. אלא שפריינטי הודיע כי הוא פורש "לא עקב תלונה, לא בגלל מכתב אנונימי או שלד בארון. ההחלטה על הפרישה באה ממקום נקי בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל".

בפברואר 2014 פרש מפקד להב 433 ניצב מנשה ארביב, עקב מעורבותו לכאורה בפרשה הגדולה שכונתה פרשת הרב והניצב. ארביב נחשד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו ומאנשיו. "החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", מסר ארביב בהודעת הפרישה שלו.

באוקטובר 2013 פוטר מהמשטרה מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, זאת עקב כתב אישום שהוגש נגדו בגין עבירות מין שביצע בשוטרות. "כל מי ששיקר בתיק הזה ומי שהיה בעל עניין להפליל אנשים חפים מפשע יהיה אצלי בבית המשפט שלי, אמר אז שחם. "אני מוכן לכל התרחישים. אותי תלו כבר בכיכר העיר, אי אפשר להפחיד אותי. אני מעבר לזה".