חשד לשחיתות: בכיר מאוד בדן נחקר

פרסום ראשון: מוקדם יותר היום נעצרו סגן-ניצב במשטרה ובכיר נוסף בחברה. החשדות: בכירי "דן" הציפו את המשטרה בסיירי תנועה מתנדבים, שהיו למעשה עובדי החברה שהתנדבו בשעות העבודה - ובתמורה קיבלה החברה חסינות מפני דוחות תעבורה

ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: בכיר ביותר בחברת האוטובוסים "דן" נחקר היום (רביעי) בפרשת השחיתות שנחשפה, שבה הוארך מעצרם עד יום שישי של סגן-ניצב במשטרה ושל בכיר נוסף בחברה. כך נודע לחדשות 2. על פי החשדות, בכירי חברת "דן" הציפו את המשטרה בסיירי תנועה מתנדבים, שהיו למעשה עובדי החברה שהתנדבו בשעות העבודה - ובתמורה קיבלה החברה חסינות מפני דוחות תעבורה. עשרה שוטרים מסרו עדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול נעצר סגן-ניצב במחוז תל אביב על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בחשד לעבירות הנוגעות לטוהר המידות. גורמים המעורים בחקירה סיפרו כי הקצין חשוד בעבירות של הפרת אמונים ואולי גם שוחד, לאחר שפעל לקדם את ענייניה של חברת "דן" במכרזים של המשטרה. יחד עמו נעצר בכיר אחר בחברת "דן", בחשד שהיה איש הקשר שלו ושיתף איתו פעולה.

הקצין הבכיר חשוד כי ארגן הסעות של חברת "דן" במחירים זולים עבור שוטרי המחוז ועבור מתנדבים של המשטרה. בנוסף, כך חושדים במח"ש, הוא קידם את ענייני חברת "דן" במכרזים שהוציאה המשטרה להסעות שוטרים ואף סידר לאשתו עבודה בשכר בחברה. בתמורה לכך ביקשו ממנו ב"דן" לפעול למניעת מתן דוחות לאוטובוסים של החברה.

הקצין, באמצעות עורכי דינו אורי קינן ובני כץ דחה את החשדות בכל תוקף ואמר: "הכל שטויות, מעולם לא היו דברים כאלה. זאת האשמת שווא". הבוקר הוא הובא לדיון בבית המשפט, שם ביקש נציג מח"ש להאריך את מעצרו. סנגורו, עו"ד אורי קינן אמר בתגובה למעצר: "על פניו העניין נראה ככזה שאינו מצדיק מאסר. אני אלמד את הפרטים תוך כדי הדיון ואבקש לשחרר את מרשי לאלתר".

גורמים במחלקה לחקירות שוטרים הבהירו כי בשלב זה לא ידוע לאן תתפתח החקירה של הקצין, שקיבל רק באחרונה תפקיד משמעותי באחד הפרויקטים הגדולים המתבצעים בגוש דן. חבריו לשירות מתקשים להאמין שהקצין, שלדבריהם ניבאו לו עתיד מזהיר, יסתבך כך. גורם במחלקה לחקירות שוטרים אמר לחדשות 2 Online שהעבירה שבגינה נעצר סגן הניצב לא קשורה לתפקיד האחרון אליו מונה. ככל הנראה, מדובר בעבירות שבוצעו לכאורה בזמן שכיהן בתפקידים קודמים במחוז.

דוברת מחוז תל אביב, סגן ניצב הילה חמו, מסרה בתגובה: "מרגע שהחקירה הועברה למחלקה לחקירות שוטרים, אנו מנועים כמובן מלהגיב או להתייחס לדברים".