עובדת נוספת טוענת: מגל הטריד אותי

בלעדי: לאחר ששתי עובדות במערכת "וואלה" טענו כי חבר הכנסת הטריד אותן מינית, נחשפת כעת עדות של עובדת נוספת. "ביום בו הוא הודיע שהוא עוזב הוא נתן לי חיבוק צמוד ואמר לי: "איזה כוסית". האזינו

לאחר שפורסם כי המשטרה החלה בבדיקת הפרסומים אודות ח"כ ינון מגל הנוגעים לחשדות בדבר הטרדות מיניות של עובדות באתר "וואלה!", נחשפת הערב (שלישי) עדות של עובדת נוספת שטוענת טענות דומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האירוע עליו רחלי מדברת, מסיבת הפרידה, אני בחרתי שלא להגיע לשם כי חששתי מסיטואציה דומה", סיפרה העובדת, בהתייחס לפוסט שפרסמה העיתונאית רחלי רוטנר, בו סיפרה כיצד מגל הטריד אותה מינית. "ביום בו הוא הודיע שהוא עוזב הוא נתן לי חיבוק צמוד ואמר לי: 'איזה כוסית'. אחר כך הוסיף: 'עכשיו כשאני לא הבוס שלך...' ולא המשיך את המשפט".

העובדת תיארה את סביבת העבודה בחברת מגל: "לא הייתי היחידה, הוא תמיד היה מאד ידידותי, ואמנם לא הייתה חציית גבול אבל היה משהו צורם. היית מקבלת וייבים בתור אישה שהם לא נעימים".

בתום בדיקת המשטרה יחליט היועץ המשפטי לממשלה האם הממצאים מחייבים מעבר לחקירה פלילית נגד חבר הכנסת. במכתב פתוח בפייסבוק שכתבה נגדו עיתונאית "וואלה!" רחלי רוטנר, היא כתבה שמגל הטריד אותה מינית ואליה הצטרפו עוד עדויות על האווירה באתר שבו שימש מגל עורך ראשי.

מתוך הפוסט של רחלי רוטנר, הבוקר

את ההחלטה להתחיל בבדיקת הפרסומים, שתתקיים ביחידת להב 433, קיבל הערב יו"ר אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי. במהלך היום נאספו הפרסומים בעיקר בפייסבוק והריאיונות של גורמים שונים בחשדות שמעלות עובדות "וואלה!" נגד ח"כ מגל. במהלך הבדיקה יזומנו העובדות למתן עדות ותיגבה עדות מבעלי תפקידים אחרים באתר. גורם בכיר במטה הארצי אמר לחדשות 2: "עולה חשד לביצוע עבירות מצד נבחר ציבור ואנחנו חייבים לברר אותם".

ניסיון העבר מלמד שבמקרים מן הסוג הזה ובעיקר לנוכח העובדה שח"כ מגל עצמו הודה במקצת ההתבטאויות שיוחסו לו לא יהיה מנוס כנראה ממעבר לחקירה פלילית מלאה נגדו בעבירות של הטרדה מינית ומעשה מגונה. אחר הצהריים נועד ח"כ מגל בביתו עם עו"ד בן-ציון קבלר, שעוסק בתחום הפלילי ובתקשורת. בתום הפגישה סירב עו"ד קבלר לאשר או להכחיש את קיומה.