בלי בושה: גנבו כ-3,000 דולר מניצולת שואה בחולון

שני גברים תועדו כשהם עוקבים אחרי אישה בת 84 מהבנק אל הבניין שבו היא מתגוררת, ואז גונבים את תיקהּ. אחד מהם, כך נראה, הצביע על הרצפה כאומר לה שנפל לה דבר-מה - כשהשני הרים את התיק ובו סכום הקצבה שמגיעה לה - ונמלט עם חברו. מזהים את החשודים?

לאור יום, בלי טיפת מצפון: לבנה דבח, קשישה בת 84 שחזרה אתמול (שני) מהבנק לאחר שלקחה את הקצבה שמגיעה לה בשל היותה ניצולת שואה, נכנסה לבניין שבו היא מתגוררת ברחוב סוקולוב בחולון, אז נתקלה בשני גברים שגנבו את תיקה ובו יותר מ-3,000 דולר - דמי הקצבה - ונמלטו מהמקום. בסרטון מצלמות אבטחה נראים השניים עוקבים אחריה מהנבק לחדר המדרגות ואז גונבים את התיק. את החקירה המשטרתית מוביל צוות של מרחב איילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מהם, כך נראה בתיעוד, זרק דבר-מה קודם לכן והצביע על הרצפה כאומר לדבח שנפל לה חפץ. כשהתכופפה כדי לראות האם כך קרה - לקח הגבר השני את תיקה - וברח במהירות עם חברו מהבניין. ככל הנראה השניים עקבו אחריה כשיצאה מהבנק ועד לבית.

אחד החשודים

מזועזעת והמומה, נותרה הקשישה לבדה בבניין כשהיא מנסה להבין את פשר האירוע. באותו זמן הגיעה למקום אישה אחרת, ככל הנראה דיירת, שיצאה מהמבנה עם הקשישה שנפלה קורבן לגניבה. תיעוד האירוע פורסם ברשתות החברתיות וכעת נעשים מאמצים להתחקות אחר זוג הגברים שצולמו במצלמת האבטחה שהותקנה בלובי הבניין.

איקי כהן, בנה של דבח, סיפר לחדשות 2 Online כי "לצערי, זה לא אירוע חריג. יש צעירים שמנצלים את הכבדות התנועתית ואת האיטיות של הקשישים ובוחרים לגנוב מהם או לתקוף אותם. זו התנהגות בזויה ואני מקווה שיתפסו אותם בקרוב. ראינו כבר שזה יכול להיגמר בתקיפות אלימות מאוד; המזל של אימא שלי הוא שהיא לא הספיקה לראות ולהתנגד. אם היו נותנים לה מכה קטנה בראש - זה היה יכול להרוג אותה".