חשד: התאונה הקטלנית התחילה בשוד

חקירת התאונה ליד פקיעין בה נהרגו אמש 3 צעירים מגלה כי האירועים החלו בגניבה בבית עסק סמוך. אחרי השוד, הציתו החשודים את המקום ונמלטו במכוניתם. אז התנגשו במיניבוס - עוד 11 נפצעו

חקירת תאונת הדרכים הקשה אמש בכניסה לפקיעין שבצפון, בה נהרגו שלושה גברים בשנות ה-30 לחייהם, מעלה חשד כי נוסעי הרכב הפרטי שהתנגש במיניבוס היו במנוסה לאחר שהיו מעורבים בפריצה לבית עסק - שהוצת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית של שוטרי תחנת מעלות בזירת התאונה בכביש 864 עולה כי ברכב הפרטי בו נסעו שלושת ההרוגים נמצא רכוש החשוד כגנוב מאירוע התפרצות לבית העסק, כמה דקות קודם לפני התאונה - לא רחוק ממקום ההתנגשות.

משפחותיהם דוחות בתוקף את הטענה של המשטרה שלפיה, הם חשודים בפריצה ובהצתה של בית עסק לפני התאונה. אביו של אחד מהם אמר לחדשות 2 Online:"בני הוא קבלן גדול, לא חסר לו כסף".

הרכב הפרטי שנפגע (דוברות איחוד הצלה)

שלושת ההרוגים, כולם מהכפר ראמה הם: היתם עבאס, רידאן עבאס וגליל פארס. 11 בני אדם נוספים, ככל הנראה נוסעי רכב ההסעות, נפצעו בדרגות שונות - שניים מהם בינוני והשאר קל. הם פונו למרכז הרפואי לגליל, משם נמסר כי בתום בדיקות בחדר המיון שוחררו 8 מבין 11 הפצועים. מצבם של שני פצועים שנותרו מוגדר קל ושל אחד קל עד בינוני. הם סובלים מחבלות גפיים וגב.

בשל התאונה, שאירעה אמש סמוך לשעה 22:30, נחסם הכביש מחוסן לפקיעין. פרמדיק מד"א שירן אלבז, שהגיע לזירה, סיפר כי "המראה היה מזעזע, בצד הכביש הבחנו ברכב מעוך לחלוטין ובסמוך לו מיניבוס. מחוץ לרכב הפרטי שכב גבר בשנות ה-30 לחייו עם פגיעה רב-מערכתית ללא סימני חיים, ובתוך הרכב נלכדו שני גברים אחרים בשנות ה-30 לחייהם - גם הם ללא סימני חיים".

לדברי הפרמדיק, "נאלצנו לקבוע את מותם של השלושה במקום. 11 מנוסעי המיניבוס גברים בשנות השלושים נפגעו קל ובינוני ולאחר מיון ראשוני וטיפול בשטח, פינינו אותם להמשך טיפול בבית חולים".