שעה לפני הבריחה – שב"ס ביצע בדיקת פתע

קצינת שירות בתי הסוהר ביצעה ביקורת במחלקה שבה היה מאושפז אסיר העולם ירון סנקר זמן קצר לפני שנמלט. הבדיקה העלתה כי הכל תקין. חולה במחלקה סיפר לחדשות 2 Online: "עברתי ליד החדר בסביבות השעה 22:00 והיה שם רק שומר אחד"

פרסום ראשון: כשעה בלבד לפני שאסיר העולם ירון סנקר נמלט מבית החולים אסף הרופא - קצינת שירות בתי הסוהר ביצעה בדיקת פתע במחלקה ובחדרו של האסיר. הביקורת של הקצינה, שנכנסה לחדרו של סנקר זמן קצר בלבד לפני המחדל החמור ואף שוחחה עם השומרים, העלתה כי הכל תקין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים בשירות בתי הסוהר מאשרים כי אכן בוצעה בדיקת פתע וכי מדובר באחת משורת בדיקות שגרתיות שתפקידן לוודא כי נהלי השמירה נשמרים. בתוך כך מתפרסמים היום פרטים נוספים אודות הימלטותו של סנקר. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר רומן, חולה נוסף במחלקה, שלא כל שלושת הסוהרים ששמרו על סנקר ישבו מחוץ לחדרו.

"עברתי ליד החדר בסביבות השעה 22:00 והיה שם רק שומר אחד", סיפר. "אולי השני יצא לעשן והשלישי אני לא יודע איפה הוא היה. אני לא מבין איך הוא לא היה באזיקים, בדרך כלל הוא אזוק".

החדר שממנו נמלט סנקר (עזרי עמרם, חדשות 2)

נהג המונית שהסיע אמש את סנקר שחזר אמש בפני מנהלו את הנסיעה. "הנהג סיפר כי ניגש אליו אדם חיוור ורזה, לבוש בגדים של בית חולים שציין כי אינו מעוניין להתאשפז בגלל המחלות והחיידקים בבית החולים", סיפר המנהל לחדשות 2 Online.

משירות בתי הסוהר נמסר כי בתום חקירתו במשטרה הוחזר סנקר לאגף הבידוד במרכז הרפואי. "צוות הבדיקה שהוקם בוחן את הפרטים המתבהרים מהחקירה, לרבות התנהלות הסוהרים במהלך השמירה", נמסר. הממצאים צפויים להיות מוגשים לנציב בתי הסוהר בימים הקרובים.

החלון שדרכו נמלט האסיר (עזרי עמרם, חדשות 2)

"נשארתי לבד בחדר, ברחתי דרך החלון"

הלילה נתפס סנקר על ידי המשטרה בתחנה המרכזית בבאר שבע בתום מרדף שנמשך מספר שעות. בחקירתו הבוקר שחזר את השתלשלות האירועים. "אני לא מבין מה אתם רוצים ממני", אמר לחוקריו. "ישנתי וכשהתעוררתי מצאתי את עצמי לבד במחלקה, לא היה לידי אף שומר".

סנקר שנחשב לאסיר מסוכן במיוחד ונידון לשני מאסרי עולם, אושפז במחלקה פנימית ח' בבית החולים לאחר ששבת רעב בחודשיים האחרונים. כשהתעורר וזיהה שאין לידו איש - החליט לנצל את ההזדמנות: הוא נטל את תיקו האישי של הסוהר שאמור היה לשמור עליו, החליף את בגדי האסיר לחלוק של מאושפז ופתח את החלון בקלילות. "טיפסתי כך דרך החלון וברחתי", הוא סיפר.

אחרי שיצא מבית החולים עצר האסיר הנמלט מונית. מהנהג ביקש שייקח אותו לבאר שבע, לטענתו כדי לעלות לקבר אביו. "הנהג דרש 600 שקל, ניסתי להתמקח איתו אבל ללא הצלחה. אמרתי לו שאשלם לו בבאר שבע אבל הוא הוריד אותי בראשון לציון כשהבין שאני לא יכול לשלם לו במזומן".

בראשון לציון עצר סנקר מונית נוספת והחל בנסיעה דרומה. באיזור קריית גת חשש שנהג המונית מזהה אותו ולכן ביקש לרדת שם, הוא שילם לו באמצעות כסף שמצא בתיקו האישי של הסוהר. משם עצר טרמפ לכיוון התחנה המרכזית בבאר שבע. בתחנה הוא עוכב על ידי מאבטח עירני שמיהר להזעיק את המשטרה.

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il