"נשארתי לבד בחדר, ברחתי דרך החלון"

במשך שעות הסתובב אסיר עולם מסוכן חופשי לאחר שנמלט מבית החולים. לאחר שנלכד נלקח לחקירה שבמהלכה חשף פרטים על המחדל האבטחתי החמור. "מצאתי את עצמי לבד במחלקה, לקחתי את התיק של הסוהר וברחתי", סיפר. שלושת השומרים שהיו אמורים להיות עמו מתוחקרים

אסיר העולם ירון סנקר, שנמלט אמש מבית החולים אסף הרופא שבו היה מאושפז ונלכד לאחר מרדף שנמשך שעות ארוכות, שחזר הבוקר (שני) בחקירתו את השתלשלות האירועים. "אני לא מבין מה אתם רוצים ממני", אמר לחוקריו. "ישנתי וכשהתעוררתי מצאתי את עצמי לבד במחלקה, לא היה לידי אף שומר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

סנקר שנחשב לאסיר מסוכן במיוחד ונידון לשני מאסרי עולם, אושפז במחלקה פנימית ח' בבית החולים לאחר ששבת רעב בחודשיים האחרונים. כשהתעורר וזיהה שאין לידו איש - החליט לנצל את ההזדמנות: הוא נטל את תיקו האישי של הסוהר שאמור היה לשמור עליו, החליף את בגדי האסיר לחלוק של מאושפז ופתח את החלון בקלילות. "טיפסתי כך דרך החלון וברחתי", הוא סיפר.

אחרי שיצא מבית החולים עצר האסיר הנמלט מונית. מהנהג ביקש שייקח אותו לבאר שבע, לטענתו כדי לעלות לקבר אביו. "הנהג דרש 600 שקל, ניסתי להתמקח איתו אבל ללא הצלחה. אמרתי לו שאשלם לו בבאר שבע אבל הוא הוריד אותי בראשון לציון כשהבין שאני לא יכול לשלם לו במזומן".

בראשון לציון עצר סנקר מונית נוספת והחל בנסיעה דרומה. באיזור קריית גת חשש שנהג המונית מזהה אותו ולכן ביקש לרדת שם, הוא שילם לו באמצעות כסף שמצא בתיקו האישי של הסוהר. משם עצר טרמפ לכיוון התחנה המרכזית בבאר שבע. בתחנה הוא עוכב על ידי מאבטח עירני שמיהר להזעיק את המשטרה.

החלון דרכו נמלט האסיר (עזרי עמרם, חדשות 2)

סנקר נעצר ונלקח לחקירה. לחוקרים של ימ"ר מרכז סיפר כי רצה להגיע לקברו של אביו. מכיוון שמדובר באסיר מסוכן, שאף שימש בעבר כרוצח שכיר עבור משפחת פשע מוכרת, הופקדו על שמירת חדרו שלושה סוהרים של מיחידת הליווי של כלא ניצן. בעקבות המקרה הם הופרדו ותחוקרו כדי להבין את הסיבות למחדל.

ברגע שנודע על בריחתו של האסיר המסוכן פתחו כוחות גדולים של משטרת מחוז מרכז בפיקודו של ניצב מוטי כהן בחיפושים וסריקות. הם עצרו ובדקו כל מונית, ובין היתר הגיעו בדרך זו אל הנהג שהסיע את סנקר לראשון לציון. מיד לאחר החקירה הוחלט שלא להביאו להארכת מעצר אלא לשלוח אותו תחילה בחזרה לתאו בבית הכלא.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.