פלסטיני הודה בדיווחי שווא על פיגועים

בן 31 חשוד שביצע עשרות שיחות למשטרה בהן התריע על כוונתו לבצע פיגועים, קריאות שהתגלו לאחר הקצאת משאבים רבים כקריאות שווא. בחקירתו הודה במעשים ואף הודה כי יידה בקבוקי תבערה, אבנים ומטענים

עשרות קריאות שווא למוקד 100 (פייסבוק משטרת ישראל)

מטריד סדרתי שנהג להתקשר למוקדי 100 של המשטרה נעצר ביום ראשון האחרון - כך פרסמה הבוקר המשטרה. החשוד הוא פלסטיני בן 31 מהכפר סעיר, המוכר, לדברי המשטרה, כפעיל לאומני-עממי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד נהג במשך כל השבועות האחרונים להתקשר למספר מוקדי 100 של המשטרה במחוז ש"י (שומרון ויהודה) ובמקומות אחרים ברחבי הארץ ולדווח דיווחי סרק הודות כוונותיו וכוונות אחרים לבצע פיגועים. בשיחות טען החשוד כי יש ברשותו נשק ומטענים לטובת ביצוע ה"פיגועים".

מיד עם קבלת הדיווחים, אומרים במשטרה, פעלו המוקדנים להעביר את הדיווחים לכוחות בשטח. במסגרת היערכות הכוחות לאירועי טרור אפשריים, נפגעה שגרת החיים של אזרחים ומשאבים רבים בוזבזו לשווא.

מחלק המודיעין והבילוש במרחב חברון פעל לאיתור המטריד הסדרתי עד מעצרו. בחקירתו הוא הודה בעשרות מקרים של הטרדות מוקדי 100. בנוסף הוא אף הפליל את עצמו במעורבות ביידוי בקבוקי תבערה, מטענים ואבנים נגד כוחות הביטחון הפועלים בגזרה.