בתו של חבר הכנסת לשעבר דוד לוי נעצרה בפרשת "נתיבי ישראל"

הותר לפרסום: עו"ד סימה לוי שלום המכהנת כממלאת מקום היועצת המשפטית של החברה נעצרה בחשד למעורבותה בעבירות מרמה. בית המשפט הורה לשחררה אך לבקשת המשטרה השחרור יעוכב עד לשעות הצהריים

סימה לוי שלום נעצרה בפרשת "נתיבי ישראל" (חדשות 2)

בית משפט השלום הורה לשחרר אמש (שני) ממעצר את עורכת הדין סימה לוי שלום שנעצרה בפרשת השחיתות בחברת "נתיבי ישראל". לבקשת המשטרה עוכבה ההחלטה לשחרור עד היום בצהריים כדי לאפשר למשטרה לערער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סימה לוי שלום, שמכהנת כממלאת מקום היועצת המשפטית של חברת "נתיבי ישראל" נעצרה בחשד לעבירת מרמה, גם שבמקור לא הייתה כוונה לעצור אותה, אלא רק לחקור אותה. לוי שלום, ביתו של השר לשעבר דוד לוי, אחותה של חברת הכנסת אורלי לוי ורעייתו של שרון שלום יועצו ומקורבו של אביגדור ליברמן, לא הסכימה במהלך חקירתה עם דברים שאמרו החוקרים וביקשה שיציגו לה מסמכים. לפיכך, ביקשו החוקרים לעצור אותה בטענה שחוזרת בה מגרסתה.

הוארך מעצרם של 17 החשודים בפרשה

ביהמ"ש לא קיבל את טענת החוקרים והורה לשחרר את לוי שלום למעצר בית למשך ארבעה ימים, אך כאמור המשטרה ביקשה לדחות ביצוע. מוקדם יותר האריך בית המשפט את מעצרם של כל 17 החשודים האחרים שהובאו בפניו, ובהם ממלא מקום מנכ"ל "נתיבי ישראל" מיכה קופילובסקי, חבר הכנסת לשעבר מיכאל גורלובסקי ומי שהיו מנכ"לי החברה לשעבר אלכס ויז'ניצר ושי ברס. כמו כן הוארך מעצרם של בעלי חברות ספקים שחשודים במתן שוחד וטובות הנאה במשך שנים לבכירי חברת נתיבי ישראל. פרקליטה של סימה לוי שלום, עו"ד אייל גורודובסקי, ציין ש"מצערת העובדה שבישראל מחליטים לעצור אדם, במקרה זה עורכת דין, רק מפני שדברים שהיא אומרת בחקירה אינם נושאים חן בעיני החוקרים".

פרקליטו של ממלא מקום מנכ"ל "נתיבי ישראל", עו"ד עופר ברטל, סיפר בדיון על פגישה שקיים קופילובסקי עם ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ירון בארי, שבמהלכה הבהיר קצין המשטרה הבכיר שעל חברת "נתיבי ישראל" לפעול ביתר שאת כדי למנוע ולטפל בנקודות סיכון בכבישי ישראל. בעקבות זאת, סיפר ברטל, פעל ממלא מקום המנכ"ל למסור עבודות נוספות לחברה חיצונית. עוד הדגיש שקופילובסקי לא קיבל מעולם שוחד "גם לא אגורה אחת", וכי בחקירתו החוקרים לא ידעו לומר לו מי שילם לו שוחד ובגין אילו פעולות שעשה קיבל כביכול את הכספים.