פרשת נתיבי ישראל: הוארך מעצר הח"כ לשעבר גורלובסקי

מצעד הארכות מעצר בפרשה החדשה שנחשפה: עד כה הוארך מעצרם של מנהל חברת "נתיבי ישראל" לשעבר, הח"כ מיכאל גורלובסקי, וו"ר החברה לשעבר שי ברס ובכיר נוסף בחברה. הח"כ לשעבר חשוד בסחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה. המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של 15 חשודים נוספים, בהם בת של שר בכיר לשעבר

ח"כ גורלובסקי בבית המשפט, ארכיון

פרשת "נתיבי ישראל" מסתעפת: אחד החשודים בפרשה הוא חבר הכנסת לשעבר מיכאל גורלובסקי, שניהל בעבר את חברת "נתיבי ישראל" וכיום מתפקד כספק חיצוני לחברה. גורלובסקי, שכיהן במשכן מטעם הליכוד בין השנים 2003 ו-2006 ושימש בעבר כעוזרו ויועצו של אביגדור ליברמן, חשוד בסחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה. מעצרו הוארך הערב (שני) בעשרה ימים, כמו גם מעצרם של שני חשודים נוספים - שמעון בן דוד, מבכירי החברה בהווה (מעצרו הוארך ב-10 ימים) ושי ברס, יו"ר נתיבי ישראל בעבר. (הוארך בשבעה ימים). 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט צפוי לדון בהארכת מעצרם של 15 חשודים נוספים, בהם בכירי החברה בעבר ובהווה וגם ספקים וחברות חיצוניות. אחת מהחשודות היא בתו של שר בכיר לשעבר, שבעלה הוא אחד מאנשי ליברמן גם כן. למרות הקשר האישי בין ליברמן לחשודים, אומרים במשטרה שכמו בחקירה הקודמת של כספי "ישראל ביתנו" גם כעת לפי שעה אין שום ראייה שקושרת את ליברמן לחשדות.

לפנות בוקר פשטו בלשי המשטרה על בתיהם של עשרות חשודים בפרשת "נתיבי ישראל", בה נקשר שמם של בכירים בחברה. בלשי היחידה הכלכלית בלהב 433 פשטו על בתיהם של כ-20 חשודים בתום חקירה סמויה שניהלה היחידה במהלך החודשים האחרונים. במרכז החקירה עומד חשד לקיומו של מנגנון שיטתי שנוהל לכאורה על ידי גורמים בחברת "נתיבי ישראל" שחברו לספקים חיצוניים וקידמו העסקתם בפרויקטים של החברה, בתמורה לשוחד וטובות הנאה שונות. 

לחשודים מיוחסות עבירות הנוגעות לשוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות הנאמדות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. מלהב 433 נמסר כי החקירה הסמויה חשפה וביססה חשד למספר פרשות שהקשר ביניהן הוא שיטת פעולה לפיה בכירים בחברה קידמו את העסקתם של ספקים חיצוניים מסויימים בתמורה לשוחד וטובות הנאה. בנוסף ציינו כי הכספים ששימשו על פי החשד לביצוע העבירות ומופקים מהן, הנם על פי החשד כספי ציבור.

עם המעבר לחקירה גלויה פשטו הבלשים על בתיהם של החשודים, וערכו חיפושים במשרדיהם. במסגרת הפשיטה תפסו אנשי היחידה מחשבים, מסמכים, חומרים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.