תיעוד: מעצר המוני של סוחרי אמל"ח

סוכן סמוי הפליל 22 חשודים באזור הצפון. לאחר תקופה ממושכת שבה רכש מהם 19 כלי נשק מסוגים שונים, יצאו מאות שוטרים לפשיטה על בתיהם של כל החשודים. בבתיהם נמצאו גם עשרות אלפי שקלים במזומן, כלי רכב, חומר החשוד כסם ותחמושת. "תופעת אמצעי הלחימה פוגעת בביטחון האישי של האזרחים", אמר מפקד מחוז צפון של המשטרה

22 חשודים בסחר באמצעי לחימה נעצרו לפנות בוקר (שני) בזכות פעולה של סוכן סמוי שהפליל אותם. במהלך תקופת החקירה רכש מהם הסוכן הסמוי 19 כלי נשק מסוגים שונים, ובחיפושים שנערכו בבתי החשודים נתפס גם חומר החשוד כסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כל החשודים, בני 20-40 מצפון הארץ, סחרו על פי החשד בסוגי נשק כמו רובה סער M-16, תת מקלע עוזי, קארל גוסטב, אקדחים מסוגים שונים, רובי ציד ורימוני הלם. כמו כן נתפסו בבתיהם כסף מזומן בשווי עשרות אלפי שקלים, חמישה כלי רכב, חומר החשוד כסם ותחמושת שונה.

הפשיטה בבתי החשודים, לפנות בוקר (דוברות המשטרה צפון)

בתיעוד המשטרתי ניתן לראות את המבצע בו פעלו יותר מ-300 שוטרי יס"מ, לוחמי משמר הגבול, בלשים וחוקרים של היחידה המרכזית של מחוז צפון. תחילה בוצע תדריך בשטח, ובסופו פשטו השוטרים על בתי החשודים ביישובים עפולה, טמרה, נחף, גוש חלב, ג'סר אזרקא, נעורה, טמרה בעמק, עוספיה, נין ואום אל פחם.

"תופעת אמצעי הלחימה פוגעת בביטחון האישי של האזרחים, בדגש על תושבי המגזר", אמר מפקד מחוז צפון, ניצב זהר דביר בתדריך הכוחות לפנות בוקר. "תופעת אמצעי הלחימה משמשת מדי יום כפתרון ליישב סכסוכים בבריונות. המשטרה ערה להשלכות התופעה על תחושת הביטחון של הציבור והיא מרכזת מאמצים באופן גלוי וסמוי לסיכול מעגל הנקמה".

בתום מבצע המעצרים העניק ניצב דביר תעודה מיוחדת לנציגי מחלק הסוכנים של היחידה המרכזית מחוז צפון.