חשד לפרשת שחיתות חדשה: פשיטה על בתי בכירים בנתיבי ישראל

בלשי "להב 433" עיכבו לחקירה ועצרו כ-20 חשודים, בכירים בחברה בהווה ובעבר וגם ח"כ לשעבר. הם חשודים בעבירות שחיתות ובהן קבלת שוחד בתמורה לקידום העסקתם של ספקים חיצוניים - והכל על חשבון כספי ציבור

פשיטה על בתי בכירים, ארכיון (חדשות 2)

חשד לפרשת שוחד בחברת "נתיבי ישראל": בלשי המשטרה פשטו לפנות בוקר (שני) על בתיהם של עשרות חשודים במעורבות בפרשה בה נקשר שמם של בכירים בחברה. בין החשודים גם חבר כנסת לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בלשי היחידה הכלכלית בלהב 433 פשטו על בתיהם של כ-20 חשודים בתום חקירה סמויה שניהלה היחידה במהלך החודשים האחרונים. במרכז החקירה עומד חשד לקיומו של מנגנון שיטתי שנוהל לכאורה על ידי גורמים בחברת "נתיבי ישראל" שחברו לספקים חיצוניים וקידמו העסקתם בפרויקטים של החברה, בתמורה לשוחד וטובות הנאה שונות. 

חשד לשחיתות ב"נתיבי ישראל" (רויטרס)

לחשודים מיוחסות עבירות הנוגעות לשוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות הנאמדות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. מלהב 433 נמסר כי החקירה הסמויה חשפה וביססה חשד למספר פרשות שהקשר ביניהן הוא שיטת פעולה לפיה בכירים בחברה קידמו את העסקתם של ספקים חיצוניים מסויימים בתמורה לשוחד וטובות הנאה. בנוסף ציינו כי הכספים ששימשו על פי החשד לביצוע העבירות ומופקים מהן, הנם על פי החשד כספי ציבור.

עם המעבר לחקירה גלויה פשטו הבלשים על בתיהם של החשודים, וערכו חיפושים במשרדיהם. במסגרת הפשיטה תפסו אנשי היחידה מחשבים, מסמכים, חומרים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט. בהמשך היום יובאו חלק מהעצורים לחקירה במשרדי היחידה ובהתאם לכך יוארך גם מעצרם בבית המשפט.