החשד: יזם את הפיגוע וקנה את הסכין

הותר לפרסום: עבד אל עזיז מרעי מאבו דיס חשוד בתכנון ובסיוע הפיגוע בעיר העתיקה בו נרצחו נחמיה לביא ואהרן בנט. המחבל ביקש לפגוע בשוטרים, אך מרעי דחף אותו לבצע "תגובה ראויה יותר" - ואף הסיע אותו למקום

הותר לפרסום: עבד אל עזיז מרעי הוא החשוד בסיוע למחבל שביצע את הפיגוע הרצחני ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים שבו נרצחו נחמיה לביא ואהרן בנט (בניטה) בתחילת החודש שעבר. בפיגוע נפצעה קשה גם אשתו של בנט. בקרוב צפויה המדינה להגיש נגדו כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממצאי החקירה, שהתנהלה בחשאי בשב"כ ובמשטרת ירושלים, מעלים כי החשוד הוא תושב אבו דיס שהגיע עם המחבל הרוצח באותה השבת להר הבית, מתוך כוונה להיכנס למסגד אל אקצה. השוטרים לא אפשרו לשניים להיכנס למקום, והמחבל רצה לפגוע בהם.

החשוד בסיוע הציע למחבל "תגובה ראויה יותר" במקום הפגיעה בשוטרים. השניים הלכו לאחת החנויות הסמוכות לשער שכם וקנו סכין, בה השתמש המחבל לביצוע הרצח. מרעי עצמו לא נכנס עם המחבל לעיר העתיקה, אלא רק הסיע אותו לשם ואז חזר לביתו באבו דיס. לפי הצהרת תובע שהוגשה, כתב אישום יוגש נגדו עוד השבוע.

הנרצחים, נחמיה לביא ואהרן בנט ז"ל (יעקב יברוב)

"המצב הגיע לכדי פיצוץ"

המחבל שביצע את הפיגוע הוא מוהנד חלבי, צעיר בן 19 משכונת אל בירה ליד רמאללה. בפוסט שהעלה בימים שלפני ביצוע הפיגוע לפייסבוק הוא כתב: "האינתיפדה ה-3 כבר החלה".

בארגון הג'יהאד האסלאמי לקחו אחריות לפיגוע וציינו כי חלבי משתייך לארגון. "השהיד מוהנד חלבי הוא בן תנועת הג'יהאד האסלאמי בפלסטין והוא חברו של דאיא תלאחמה שנהרג יומיים לפני חג הקורבן", כתבו.

זירת הפיגוע ברחוב הגיא (יונתן סינדל, פלאש 90)

עוד אמרו כי חלבי היה פעיל בשורות האגודה האסלאמית של הג'יהאד באוניברסיטת אלקודס, שם למד בפקולטה למשפטים. "המצב מגיע לכדי פיצוץ - לא מדובר בסערה בכוס מים", נכתב בנוסף בהודעת הארגון. "היום נתניהו קוצר את מה שזרעו ידיו. העם הפלסטיני אמר את דברו - פגיעה באל אקצא היא קו אדום".