הרב אליהו דיבלסקי מבני ברק חשוד בבעילת קטינה

המשטרה התירה לפרסום את פרטיו של הרב אליהו דיבלסקי לאחר שעל פי החשד תקף באיומים ובעל קטינה במשך 5 שנים. הנערה, כיום בת 17, התלוננה בפני גורמי רווחה, ובמשטרה מקווים כי פרסום שמו יגרום לנשים נוספות להתלונן

החשוד בבעילת קטינה, הרב אליהו דיבלסקי (משטרת מרחב דן)

רב בן 53 מבני ברק נעצר בחשד לבעילת קטינה במשך חמש שנים, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. הרב אליהו דיבלסקי, נעצר כבר בתחילת השבוע בגין תקיפה, איומים ובעילת קטינה, וכעת המשטרה התירה לפרסום את פרטיו על מנת לעודד נערות ונשים נוספות להתלונן נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חקירת הפרשה החלה לפני מספר חודשים, לאחר שנערה בת 17 ממרכז הארץ התלוננה בפני גורמי הרווחה בעירה כי הרב שעמו התייעצה פעמים רבות ביצע בה מעשים מגונים מאז שהיתה בת 12. מחומרי החקירה שנוהלה על ידי רס"ר נחמי ארדי, עולה תמונה חמורה של ניצול יחסי התלות של המתלוננת ברב.

על פי החשד, הרב ששימש עבור המתלוננת כדמות אב, הבטיח לטפל בה ולעזור לה - אך ניצל את תמימותה והחל לגעת במקומות מוצנעים בגופה. הרב ביצע לכאורה את המעשה תוך שהוא מסביר לה כי "זה בסדר לעשות את מה שהם עושים ואין לה מה לדאוג...". בהמשך, עם התבגרותה של הנערה, יוחסו לו גם מעשים הנוגעים לבעילת קטינה.

החשד: ביצע מעשים דומים בנערות אחרות

הנערה הסבירה כי בחלוף השנים הבינה את חומרת המעשים וכי הרב דיבלסקי ניצל אותה, והחליטה להתלונן בפני גורמי הרווחה בעירה. במקביל עלה חשש כי דיבלסקי ביצע מעשים דומים גם בנערות אחרות.

בחקירתו, קשר דיבלסקי את עצמו לחלק מהחשדות שיוחסו לו, וטען כי אינו מבין מה היה פסול במעשיו. רמ"ח פשעים במרחב דן, רפ"ק אבי אוחיון מסר כי "מדובר בפרשה מזעזעת של נערה תמימה אשר נוצלה באופן ציני. החקירה הינה סבוכה ומנוהלת ברגישות הראויה. אנו קוראים לבנות נוספות אשר נפגעו מהחשוד לבוא ולהתלונן".