אבי הצעירה שנחשדה כמחבלת: "הבת שלי לא התכוונה להרע לאיש"

"היא לא תעשה רע לאף אחד, גם לא לחתול", אמר האב לגלי צה"ל לאחר שהתבשר שלא תועמד לדין כמחבלת. החקירה קבעה כי ניסתה להתאבד על ידי התחזות למחבלת

לאחר שאתמול פורסם כי הצעירה מנצרת שנחשדה כמחבלת בתחנה המרכזית בעפולה לא התכוונה לבצע פיגוע נגד יהודים, הבוקר (חמישי) אמר אביה כי "היא לא התכוונה להרע לאף אחד, היא אישה מחונכת ויודעת איך להתנהג עם כל האנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לאילנה דיין בתכנית "נכון להבוקר" בגל"צ, אמר האב כי "היא למדה בטכניון, היא לא תעשה רע לאף אחד". האב הסביר כי עדיין לא הבין בדיוק מה קרה באותו יום. "היא התגרשה לפני שנה ויש לה בת בגיל 10", ציין. "משפחה מכובדת". האב העלה את ההשערה כי בתו סובלת ממצוקה נפשית בשל הגירושים.

כעת, לאחר שהחקירה קבעה שהצעירה אינה מחבלת, סיכם האב כי "עכשיו יודעים שהיא לא תעשה רע לאף אחד, גם לא לחתול".

צעקה "טרוריסטים" בתקווה שיירו בה

אתמול פרסם כתבנו משה נוסבאום לראשונה כי הפרקליטות קבעה, על סמך חוות דעת של שירות הביטחון הכללי, כי לצעירה לא הייתה כל כוונה לבצע פיגוע. ממצאי החקירה מעלים כי מדובר בצעירה מעורערת בנפשה שניסתה לשים קץ לחייה, כפי שעשתה מספר פעמים בעבר. על פי החקירה, ניסיון ההתאבדות הזה היה מתוחכם מהרגיל, תוך שהיא מתחזה למחבלת.

הצעירה לקחה סכין מביתה, נכנסה לתחנה המרכזית, עמדה ליד צעיר חרדי ולא עשתה לו דבר אף על פי שהייתה יכולה לדקור אותו ללא בעיה. אלא שהיא המשיכה להתקדם לעבר החיילים ושוטרי משמר הגבול וצעקה לעברם "טרוריסטים" בתקווה שאלו יירו בה ויביאו למותה. כוחות הביטחון אכן הגיבו בירי לכיוון רגליה ופצעו אותה בינוני.

זירת האירוע בעפולה

לפיכך קבעו בפרקליטות שאין שום סיבה להגיש נגדה כתב אישום על רקע לאומני. עם זאת, בימים הקרובים יוגש נגדה כתב אישום פלילי שיכלול עבירה פלילית אחת קלה יחסית. כמו כן, הוחלט שלא יינקטו הליכים נגד השוטרים והמאבטח שירו לעברה לאחר שהובן כי הם פעלו כראוי כשחשדו בה שהיא מחבלת.

בתיעוד שהגיע ממצלמות האבטחה בתחנה המרכזית בעפולה ניתן לראות את הצעירה נכנסת ללב התחנה סמוך לשעה 13:30 לפני כשלושה שבועות, ומתקדמת לעבר חייל שהיה במקום כשהיא שולפת סכין. גורמים המעורבים בחקירה ובהחלטה המשפטית מבהירים כי גם במקרה הזה ניתן היה להסתפק בירי הראשון שנטרל את האישה, ולאחריו כבר היה ברור מעל כל ספק שלא נשקפת ממנה שום סכנה.