חגי עמיר: "לא מתחרט על מה שכתבתי"

בית המשפט האריך ביממה את מעצר אחיו של רוצח רבין, החשוד בהסתה נגד הנשיא ריבלין לאחר שכתב פוסט תקיף נגדו בפייסבוק. במהלך הדיון הוא סירב להתנצל על הדברים ופרקליטו אף טען: "מדובר באדם רודף שלום". מאוחר יותר הוא ערער על ההחלטה ושוחרר למעצר בית

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (רביעי) ביום את מעצרו של חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, החשוד בהסתה בעקבות פוסט שכתב בפייסבוק נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין. במהלך הדיון התעקש עמיר: "אני לא מתחרט על מה שכתבתי". מאוחר יותר הוא ערער על החלטת בית המשפט ושוחרר למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עמיר נחקר אתמול במשטרה ובהמשך גם נעצר בעקבות הפוסט בו תקף את הנשיא ריבלין, לאחר שהאחרון הצהיר כי לעולם לא יחון את אחיו יגאל. בחקירתו הוא הודה בפרסום, אך טען כי מדובר בדברים לגיטימיים שאין בהם כל הסתה.

גם פרקליטו, עורך הדין ארי שמאי, חזר הבוקר על הדברים בפני בית המשפט כשטען כי "הדברים האלה חוסים בצילו של חופש הביטוי. מאז שהשתחרר מהכלא הפך עמיר לאדם רודף שלום. לא מדובר באדם ימני אלים שיש סיכוי שמחר יקח נשק וינסה להגיע לרובי ריבלין".

הפוסט שהביא למעצר (פייסבוק)

נציג המשטרה טען בבית המשפט כי אילו היה מדובר בפסוט של אדם אלמוני ייתכן שלא היו מתייחסים לנושא: "כשמדובר במי שריצה מאסר ממושך והוא אח של יגאל עמיר ראוי שהדברים יוזכרו".

שופט בית משפט השלום ירון גת הסביר את החלטתו להאריך את מעצרו של עמיר: "כששמים לב לעבר הפלילי המכביד, לאווירה הציבורית המתוחה, להתלהמות חסרת הרסן ברשתות החברתיות ולניסיון העבר הכואב של ישראל בכל הנוגע לאיומים על אישי ציבור - אני סבור שבשלב הזה נשקפת מהחשוד מסוכנות".

בצאתו מהדיון אמר עו"ד שמאי: "מדובר היה בהרהורים תיאולוגיים-פילוסופים וכפי שכל אדם עוזב בסופו של דבר את העולם, כך הנשיא יעזוב את העולם וזאת הייתה כוונתו של חגי".