אמו של המחבל היהודי מדברת

אמו של המחבל היהודי שדקר לפני שבועיים בדימונה תושב בדואי ו-3 פלסטינים מדברת היום לראשונה, מספרת על המצוקה הנפשית ממנה סובל בנה וטוענת כי הוא ביצע את המעשה תחת השפעת סמים

שבועיים אחרי שבנה המאומץ בן ה-17 נטל סכין ויצא למסע נקמה בדימונה, בו נדקרו בדואי ושלושה פלסטינים, אמו ש' מדברת לראשונה. "אני חושבת שזה לא הוא - הוא לא אלים, אין בו שנאת ערבים", היא מסבירה. "כשהוא דיבר איתי מהמעצר, המשפט הראשון שהוא אמר לי הוא: 'אבל אני לא שונא ערבים!'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי ש', שאימצה את ר' כשהיה רק בן חמש, מצבו הנפשי של בנה היה רעוע כבר מספר שנים, ונטילת סמים החמירה את מצבו. "הוא נכנס ללחץ כשאמרו לו שיש מחבלים שמסתובבים בעיר, שהם סכנה למשפחה ולחברים שלו, והוא חשב שהוא יהיה גיבור על שיציל את כל דימונה", היא מספרת.

לדברי עורך דינו של הקטין, איתמר בן גביר, "לפני שבוע נתן בית המשפט הוראה חד-משמעית לשלוח את הקטין להסתכלות, אך הוראה זו לא בוצעה על ידי המשטרה. התחושה היא שמישהו מנסה לערוך לו משפט ראווה, למען יראו וייראו, וזה דבר חמור ביותר".

לבית המשפט הוגשה היום הצהרת תובע באשמת חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין. מעצרו של הקטין הוארך ובמקביל הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית. "האמת? זה לא מצליח לצאת לי מהמחשבה ומהלב, ואני גם לוקחת על עצמי חלק מהאשמה - למה שחררתי אותו?", אומרת ש'. "אני מצטערת בשביל הנפגעים, וגם בשבילו".