היהודי שנורה קרא: "אני דאע"ש"

אזרח יהודי שזוהה בטעות כמחבל והתעמת עם שני חיילי צה"ל נורה למוות בירושלים. המשטרה ומצ"ח ממשיכות לחקור את נסיבות האירוע ומחקירה ראשונית עולה כי היהודי צעק "אני דאע"ש" בזמן שהתעמת עם אחד החיילים. בתוך כך נודע כי הצעיר עצמו עבד כמאבטח ושירת בצה"ל

משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת ממשיכות לחקור יחד את התקרית שאירעה אמש (רביעי) שבסופה נורה למוות יהודי שזוהה בטעות כמחבל. מהחקירה הראשונית עולה כי האדם קרא "אני דאע"ש" בזמן שנאבק עם חייל על נשקו. בתוך כך מתבררים פרטים נוספים אודות הקורבן - תושב ירושלים בן 27.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר שנורה למוות עבד בעבר כמאבטח בגן ילדים ובימים אלה עבד כמאבטח בבניין ציבורי במרכז ירושלים. הוא עלה ארצה מרפובליקת דגסטן בדרום-מערב רוסיה, למד בישיבה בירושלים ושירת בצה"ל בנח"ל החרדי. הוא נהג להתגורר בחדר בישיבה אך חברו סיפר כי לפני חודש וחצי עזב את המקום.

זירת התקרית, אמש (פלאש 90)

על פי החקירה, שני החיילים שהיו מעורבים בתקרית ביקשו לעלות על אוטובוס ברחוב ירמיהו בירושלים, ככל הנראה לאחר שסיימו משמרת במסגרת פעילותם כמאבטחי התחבורה הציבורית בעיר. החיילים הם לוחמים במסלול הכשרה של יחידה מובחרת.

עוד עולה מהחקירה כי אדם שירד מהאוטובוס הבחין בחיילים וביקש מהם תעודה מזהה. אותו אדם העלה את חשדם של החיילים והם ביקשו ממנו להזדהות. על פי החשד, התפתח בין הצדדים ויכוח, במהלכו האדם תקף את החיילים ואף ניסה לחטוף את נשקו של אחד מהם.

זירת התקרית, אמש (פלאש 90)

נהג האוטובוס ניסה לסייע בהשתלטות על האדם תוך שימוש בשוקר, אך למרות זאת אותו אדם המשיך בניסיונותיו - על פי החשד - לחטוף את הנשק מהחייל. תוך כדי המאבק עם החייל קרא האדם "אני דאע"ש".

מאבטח שעמד סמוך לזירת התקרית הבחין במאבק, רץ למקום וביצע ירי ראשוני לעבר האדם שהתעמת עם החיילים. ירי נוסף בוצע לעברו על ידי החיילים עצמם. החשוד נהרג ורק במהלך בדיקת גופתו התברר כי מדובר ביהודי תושב ירושלים.