מועדון "אלנבי 40" ייסגר ל-30 יום

תיעוד יחסי המין בין צעירה שתויה לכמה גברים על הבר במועדון התל אביבי הביא לחקירה בחשד לאונס וכעת, הוציאה המשטרה צו סגירה למקום - בעקבות מידע חדש שהגיע

(חדשות 2)

הסרטון שבו תועדה צעירה כשהיא מקיימת יחסי מין עם גברים על הבר במועדון "אלנבי 40" עורר סערה גדולה ברחבי הארץ והביא לפתיחת חקירה משטרתית, והיום (חמישי) הוצא צו סגירה מנהלי למשך 30 יום למועדון התל אביבי. הצו מגיע בעקבות מידע חדש שהגיע למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

טרם נגבתה עדות נוספת מהמתלוננת, אך היא כבר זומנה למשטרה כדי לתת שוב את גרסתה לאירועים הקשים. מוקדם יותר השבוע פנתה הפרקליטות למשטרה בבקשה לחקור את החשד כי הצעירה נאנסה, זאת לאחר שהתגלה כי תיק החקירה שנפתח לפני ארבעה חודשים כולל חשד לעבירה של פרסום תועבה ולא עבירת אינוס.

בעקבות הריאיון של הצעירה לחדשות 2, ביקשו בפרקליטות מהמשטרה לבצע השלמות בתיק.

בארגון נעמ"ת פנו בתחילת השבוע לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, ולממלא מקום המפכ"ל ומפקד מחוז ת"א ניצב בנצי סאו, בדרישה לסגור לצמיתות את המועדון. "אבדה הבושה ונחצו כל הקווים האדומים, יש לפעול להפסקת פעילות המקום ויפה שעה אחת קודם", אמרה יו"ר נעמ"ת, גליה וולוך, "ההתנהלות במועדון מעלה חשש כבד כי המקום אינו ערוך להגן על שלומם וביטחונם של באות ובאי המקום מפני אלימות מינית ואלימות בכלל".

"אין ספק כי צו הסגירה לחודש ימים על מועדון אלנבי 40 הוא התחלה חשובה, אך מדובר בטיפה אחת באוקיינוס רווי בחציית קווים אדומים", הוסיפה וולוך. "המקרה החמור טלטל רבים בחברה הישראלית ובצדק. אני קוראת למשטרת ישראל ולעיריית ת"א לפעול לסגירתו המוחלטת של המועדון אשר הוכיח מעל לכל צל של ספק כי אין לו זכות קיום. עם זאת חשוב לציין כי נקבע סטנדרט חדש וחידוד גבולות המוסר. נעמת קוראת לציבור לדווח על מקומות נוספים בהם מנוצלות ומושפלות נשים לעיני כל".