מאור בן ה-15 נדקר למוות בקטטה

מאור אלמקייס בן ה-15 הוא הנער שנדקר אמש למוות במהלך קטטה בין נערים בקריית גת. המשטרה עצרה מספר חשודים במעשה. אחותו אמרה בכאב: "אם רק היה ניתן להחזיר את הגלגל לאחור"

הותר לפרסום כי מאור אלמקייס בן ה-15 הוא הנער שנדקר למוות לפנות בוקר (שני) במהלך קטטה אלימה בין צעירים בקריית גת. המשטרה עצרה מספר חשודים במעשה ועל פי הערכה ראשונית הרקע למקרה הטרגי הוא סכסוך קודם בין חבורות הנערים - סכסוך שהסתיים במותו המיותר של אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נטלי שוקרון, אחותו של מאור, סיפרה לחדשות 2 על התחושות הקשות שמלוות את משפחתה ביום שלאחר המקרה. "שמחה כבר לא תהיה להורים שלי, לאבד פעם שנייה, להיות חלק מהאח שאתה חווה איתו די הרבה שנים, אם רק היה ניתן להחזיר את הגלגל אחורה", אמרה בכאב.

הקטטה פרצה בשעות הלילה המאוחרות ברחוב שקט בקריית גת. בשלב כלשהו שלף אחד הנערים סכין ופצע את מאור, שניסה להימלט מהמקום, אך תוך שניות בודדות התמוטט. הוא פונה על ידי פרמדיקים של מד"א, כשמצבו מוגדר קשה, לבית החולים ברזילי באשקלון - אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

אל המקום שבו מצא מאור את מותו הגיעו היום עשרות מתושבי האזור, שניסו להבין איך שכונת המגורים השקטה הפכה לזירת רצח. "הבת שלי נוהגת לטייל פה עם חברותיה בימי שישי", סיפר לחדשות 2 שמעון אטיאס, תושב המקום. "היא עלתה לבית מבוהלת וסיפרה שהייתה קטטה, היא ראתה שלמקום הגיעו ניידות משטרה רבות".

רצח מיותר בקריית גת (באדיבות המשפחה)

לדברי אטיאס, השכונה הפכה בעת האחרונה למקום שאליו זורמים נערים רבים ומבלים שם את לילותיהם. "ניסיתי להרגיע אותה אבל אני חייב לציין שאני אישית אחשוב פעמיים אם לתת לילדה שלי לרדת למטה", אמר בדאגה. "יש פה התכנסויות של נערים ולך תדע לאן דברים מתפתחים. הנוער של היום מאוד מפחיד, צריך שכל אחד ישמור על הילדים שלו, אנחנו מקווים שלא יהיו מקרים כאלו פה יותר".

"אתמול בערב קיבלנו קריאה על פצוע דקירה בקריית גת בן 15", סיפר פרמדיק מד"א פאשה חץ, שהיה מהראשונים להגיע לזירה. "הגענו למקום ומצאנו את הנער, מצבו היה קשה עם קושי בנשימה. התחלנו בפינוי ותוך מספק דקות מצבו הידרדר. הוא הגיע לדום לב והתחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות. תוך כדי פינינו אותו לבית החולים. פעולות ההחייאה נמשכו גם שם, אך לאחר מכן נקבע מותו".