עד המדינה שברח: "אני חי על זמן שאול"

בלעדי: בשיחה עם גיא פלג אומר עד המדינה שנמלט כי חש שקיימת סכנה ממשית לחייו לאחר שהאבטחה עליו צומצמה משמעותית. "המשטרה לא קיימה הבטחות, ניצלתי 3 פעמים מניסיונות חיסול. אפילו לעבריינים יש יותר כבוד"

יממה לאחר שנמלט, עד המדינה שהפליל עשרות עבריינים מאזור הדרום מדבר: בשיחה עם חדשות 2 הוא טוען כי המשטרה החליטה לצמצם את האבטחה עליו ובכך - לסכן את חייו. "אני חי על זמן שאול, עשיתי את זה כדי להציל את החיים שלי", אומר העד, שנחשב לאחד המשמעותיים שמהשטרה הצליחה לגייס בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול נפרד עד המדינה מבני משפחתו במכתב שהשאיר להם, ומאז נעלמו עקבותיו. לדבריו, הוא חש שנשקפת סכנה ממשית לחייו לאחר שהפך לגורם מרכזי בהרשעתם של גורמים עבריינים, שכבר ניסו לחסלו בעבר. בחודשים האחרונים הוא השמיע קולות מצוקה, אך לטענת פרקליטו עו"ד אסף דוק, לא נענה. "בתכנית להגנת עדים שמו אותי בתוך כלוב וחנקו אותי", הוא מסביר את הסיבה שבגללה נפלט ממנה.

"באתי מרצוני כי האמנתי במשטרה, חשבתי שמה שהם מבטיחים זו הבטחה שלטונית", טען עד המדינה בשיחה עם גיא פלג. "הם שקרנים הכי גדולים, לעבריינים יש כבוד יותר גדול מהם. הם עושים פסיכולוגיה הפוכה ואונסים אנשים בצורה שפלה".

לדבריו, לפני מספר שבועות קיבל הודעה כי האבטחה סביבו תצומצם באופן משמעותי. "הם אמרו לי שהם עומדים לעזוב אותי, מה זאת אומרת לעזוב אותי?! עשיתי את המהלך הזה כדי לחיות, ניצלתי משלושה ניסיונות חיסול. ניסו לעשות עליי וידוא הריגה, אתם נותנים לי להיות ברווז במטווח אחרי מה שנתתי לכם?".

לטענת העד, הוא התריע בפני המשטרה שלא יוכל להעיד אם לא יזכה לאבטחה ראויה. "אמרתי להם מההתחלה - אם אתם לא יכולים לעמוד בהתחייבויות שלכם, אל תתנו לי להעיד נגד האנשים האלה. הם אמרו שמדובר בהבטחה לא רק שלהם, של מדינת ישראל".

פרקליטו של עד המדינה, עורך הדין אסף דוק מסר בתגובה: "מרשי שם את חייו וחיי משפחתו על כף המאזניים תוך מתן ביטחון מלא ברשויות אכיפת החוק. לאחר חתימת הסכם עד המדינה התברר לו כי דברים רבים אינם כפי שציפה. בחודש מרס השנה הועברה פנייה בכתב לגורמים השונים בנוגע למחדלי אבטחה חמורים של מרשי, ומאז ועד היום לא נעשה דבר. אלמלא שיתוף הפעולה וההקרבה של מרשי לא היה עולה בידי המשטרה לאסוף ראיות מספיקות להעמדתם לדין והרשעתם של כל אותם מעורבים".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הניסיון לקשור בין טענות מופרכות כאלה ואחרות לבין בחירתו של אדם חופשי להיעלם משוללת יסוד, ומפאת צנעת הפרט אנו מנועים מלפרט סוגיות מהותיות בעניין. העד אובטח לאורך כל תקופת החקירה והעדויות בבית המשפט. נדגיש כי הטיפול בעדים ובכללם נשוא הפניה מותאם להערכות מצב המבוצעות כל העת ולתנאים הנדרשים והמוסכמים בעניינם".