חשש לחייו של עד מדינה שעקבותיו נעלמו

המשטרה מנהלת חיפושים נרחבים אחר עד מדינה שסייע להפליל עשרות עבריינים ונעדר מאתמול. הוא הותיר למשפחתו מכתב בטרם נעלם, ובמשטרה מעריכים שהיעדרותו היא על רקע מצוקה אישית ולא בשל איום מצד ארגוני פשיעה

חיפושים אחר עד מדינה. אילוסטרציה (חטיבת דוברות המשטרה)

עד מדינה שהפליל עשרות עבריינים נעלם, קיים חשש לחייו: חיפושים נערכים ביממה האחרונה באזור המרכז אחר עד מדינה שנעדר מאז אתמול. העד נפרד אתמול מבני משפחתו במכתב שהשאיר להם - ומאז נעלמו עקבותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מדובר בעד מדינה במשפט שבו הורשעו לאחרונה שמונה עבריינים בארגון פשיעה שפעל בעיקר באזור אילת. גם לאחר שסיים את חלקו בפרשה והביא להפללתם של העבריינים, דאגה המשטרה לאבטח אותו.

החשש לחייו עולה בעקבות אותו מכתב שהשאיר לבני משפחתו, ממנו עולה מצוקה. במשטרה מדגישים שלא מדובר בחשש לפגיעה או מעשה נקם בעקבות עדותו, אלא ככל הנראה שמדובר במצוקה כתוצאה ממשבר אישי שאליו נקלע. במשטרה מדגישים כי החיפושים אחר העד מתמקדים במישור המודיעיני וכי מדובר באדם חופשי שסיים את חובותיו בכל הקשור לחקירות ולעדות.

עד המדינה סייע להפליל שמונה עבריינים מארגון הפשע של אילן בן שטרית באילת. השמונה הורשעו בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בעבירות חמורות של ניסיונות רצח, סחיטות, איומים ניהול בתי הימורים ועבירות מס בהיקף מיליוני שקלים.

עד המדינה לא נכלל בתכנית ההגנה של הרשות להגנה על עדים, אלא קיבל אבטחה של המשטרה בלבד. מקורביו טוענים שהוא הביע על כך זעם. יחד עם זאת, כאמור, ההערכה היא שמשבר אישי עומד מאחורי ההיעלמות ולא משהו שקשור למשפט ולעובדה ששימש עד מדינה. את החיפושים אחריו מובילה יחידת היאחב"ל בלהב 433 שגם הפעילה אותו כעד מדינה.

פרקליטו של העד עו"ד אסף דוק מסר כי מרשו "שם את חייו ואת חיי משפחתו על כף המאזניים תוך מתן ביטחון מלא ברשויות אכיפת החוק כמי שאמונים על שלומם המלא וביטחונם האישי. לאחר חתימת הסכם עד המדינה הסתבר לו כי דברים רבים אינם כפי שצפה וחייו השתנו מקצה לקצה.

עו"ד דוק הוסיף כי "בחודש מרץ השנה הועברה פנייה בכתב לגורמים השונים בנוגע למחדלי אבטחה חמורים של מרשי ומאז ועד היום לא נעשה עם זה דבר, ההיפך הוא הנכון. אלמלא שיתוף הפעולה וההקרבה של מרשי לא היה עולה בידי המשטרה לאסוף ראיות מספיקות להעמדתם לדין והרשעתם של כל אותם מעורבים. מצער לראות שדווקא כעת בחרה המדינה על גופיה השונים להפנות לו עורף".