חשד: הבן החי "נקבר" במקום האח העבריין

חשוד במעורבות ברצח ב-2004 נמלט מהארץ לרוסיה - שם נפטר. כדי להביא את גופתו לארץ, זייפה אמו את זהותו ומסרה כי אחיו הוא שמת. הפרשה נחשפה כשהאח החי נתקל בבעיות ביורוקרטיות בארץ. בצעד חריג הוצאה הגופה מהקבר ובדיקתה אישרה את התרמית

בית קברות, ארכיון (רויטרס)

חוקרי תחנת זבולון במשטרה הורו באחרונה בצעד חריג להוציא גופה מקבר בבית העלמין תל רגב שבצפון. הסיבה: חשד שגופת עבריין נמלט שחשוד במעורבות ברצח בשנת 2004 וברח לרוסיה - נטמנה בזהות בדויה של לא אחר מאשר אחיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנוח, בן למשפחת איסקוב, ברח מהארץ ונכנס לרוסיה בדרך בלתי-חוקית ומשום כך, כשנפטר - אי אפשר היה להעבירו לישראל לקבורה. האם נסעה לרוסיה עם המסמכים של בנה החי, טענה כי הוא המנוח, קיבלה תעודת פטירה והביאה את הגופה ארצה לקבורה. לימים, ניסה הבן החי לקבל שירותים שונים (קופת חולים, בנק וכו') אך מאחר שהיה "מת" - הובהר לו שאינו יכול לקבל שירותים אלה.

אלא שלא כאן מסתיים הסיפור. לאיש אכן נערכה קבורה תחת זהות בדויה על ידי קבלן פרטי, בחלקת קבר סמוכה לבית העלמין בתל רגב, אך על פי המשטרה - "כשנתקלה האם בבעיות רישום שונות של בנה החי כתוצאה מהליך העברת זהותו לבן המת נאלצה להגיע לתחנת המשטרה ולחשוף את התרמית".

בבדיקה פתולוגית שנערכה לגופה נמצא כי אכן מדובר בעבריין הנמלט שברח לרוסיה. "כנגד קבלן הקבורה נפתחה חקירה בגין קבורה בלתי-חוקית", נמסר מהמשטרה. יצוין כי האם לא ביצעה שום עבירה בישראל ולכן היא אינה חשודה בדבר.