הכחישו שפגעו בבנם - ונתפסו בשקר

לאחר שהכחישו כל קשר לפציעתו של בנם התינוק, תועדו זוג הורים מראשל"צ בידי צוות סמוי של המשטרה בבית החולים כשהם מתאמים גרסאות ומתדרכים זה את זה באשר להשתלשלות האירועים. השופט האריך את מעצרם ב-6 ימים: "נגד השניים קיימת עילת מעצר של מסוכנות וחשש ממשי לשיבוש חקירה"

הזוג החשוד, היום בביהמ"ש (חדשות 2)

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (שלישי) בשישה ימים את מעצרם של בני זוג תושבי העיר בחשד שהתעללו בבנם בן הארבעה חודשים. תשתית הראיות שגיבשו חוקרי המשטרה נגד השניים חיזקה את המיוחס להם, זאת לאחר שתועדו בידי צוות חוקרים סמוי כשהם מתדרכים אחד את השני בניסיון לשבש הליכי משפט. במקביל מוסיף להיות קשה מצבו של התינוק, שעדיין מאושפז בבית החולים אסף הרופא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם קליטתו של התינוק בבית החולים ביום שישי האחרון זיהו הרופאים כי הוא סובל מפגיעה קשה בראשו. לאחר שבדיקה שעבר הצביעה על דימום במוחו, דיווח בית החולים על המקרה למשטרה לאחר שהתעורר חשד להתעללות.

במשטרת ראשון לציון החליטו לשגר לבית החולים צוות שוטרים שיתשאל את ההורים ויקבל את גרסתם למצבו של הילד, ובמקביל להציב במקום צוות בילוש סמוי שיתחקה אחר השניים.

בני הזוג, בשנות השלושים לחייהם, סיפרו לשוטרים כי בנם הוא ילד שמח בדרך כלל, אך מאז שחזר מהגן בבוקר אותו היום החל להתנהג באופן מוזר ואפאטי ולכן החליטו לפנותו לבית החולים. לאחר עזיבת צוות השוטרים את המקום, נצפו השניים בידי הצוות הסמוי כשהם מתאמים גרסאות ומתדרכים אחד
את השנייה באשר לפרטי המקרה.

בתום 24 שעות של איסוף ראיות החליט במשטרה לעצור את השניים בחשד להתעללות בבנם. במהלך דיון שנערך בהארכת מעצרם של בני הזוג, התרשם השופט עמית מיכלס כי אכן ישנו חשד סביר נגד השניים. "מעיון בתיק החקירה ובמסמכים הסודיים מסתמן חשד סביר ביותר הקושר את החשודים למיוחס להם", קבע השופט. "נגד השניים קיימת עילת מעצר של מסוכנות לנוכח המעשים שבהם הם חשודים, ומעיון בפעולת החקירה של המשטרה עולה חשש ממשי לשיבוש חקירה".

בתום הדיון נעתר השופט לבקשת התובע המשטרתי להאריך את מעצרם של השניים בשישה ימים, ובנוסף דחה בתוקף את בקשת פרקליטיהם לשחרר למעצר בית לפחות את אחד מהם כדי שישהה לצד בנם.